aktualizováno: 01.10.2022 22:27:55

KENNEL  ROYAL STUART Dalmatian's

Novinky

Novinky...

28.9.2022    Ve státní svátek na výstavu. Krajská Hubertská výstava Kelč. Posuzovala paní Linda Voláriková / SK. Dalmouši byli přihlášeni 3. Foxička byla sama ve třídě. Z veteránů si odnesla 1Exc, Vítěz třídy. V závěrečkách postoupila mezi 6 nej veteránů. V mezičase jsme se šly konečně podívat na kelčský zámek. 

25.9.2022    Klubová výstava Horka nad Moravou. Posuzování přijal skotský rozhodčí pan Christhoper Toynton, který v Angllii a Skotsku posuzuje pouze titulové výstavy a je znám svou přísností. Přihlášeno bylo 46 dalmatinů + 1 do třídy fun. Na Moravu krásné číslo. Kdo zažil výstavy před tím pořádané na Moravě mi dá zapravdu. Vůbec jsem neuvažala, že bych Fox nepřihlásila. Za to jsem zvažovala co s Mayou. Je napůl skotská, ale bude jí 12 a nesnáší výstavy. 4 dny před uzávěrkou bylo sotva kolem 20 psů. No co už zvedneme počty. Věštící kouli nemám že. Fox ve třídě veteránů 3/3 získala 1Exc, KLUBOVÝ VÍTĚZ VETERÁNŮ a NEJLEPŠÍ VETERÁN, BOV. Fox jako jediná z veteránů získala 1Exc. Jedna fenka neposouzena. Maya ve třídě čestné 2/2 VD2. Posuzování bylo typicky anglické. Pan rozhodčí, mimo třídu mladých fen a fen v open, zadával na druhých místech pouze VD. Posuzování bylo dlouhé a pečlivé. Punti holky mají parádní posudky a já na ně můžu být právem pyšná. 

18.9.2022   Krajka Dolní Benešov, rozhodčí Gabriela Ridarčíková / SK. Fox byla přihlášená jako jediný zástupce plemene a ve třídě veteránů získala 1Exc, Vítěz třídy. v Závěrečných soutěžích stojí na bedně jako 4BIS VETERÁN. Rozhodčí paní Zuzana Nedavašková / CZ. Děkujeme oběma dámám rozhodčím. 

3.9.2022   Národka Olomouc. Rozhodčí Bojan Matakovič z Chorvatska. Tudíž ,,původu plemene,,. Foxinka ve veteránech 2/2 získává 1Exc. Nemůžu té malé prckové vyčíst nic. A jak mi bylo řečeno - přece sis nemyslelas že vyhraješ? Upřímně? Kdyby to nebylo doma tak nejedeme. Moji psi si nezaslouží dělat křoví. 

30.8.2022   Je to rok co tady s náma není. Rok je to hodně nebo málo? Rok - každý den otázka zda to bylo brzo nebo pozdě? Odpověď se bohužel nedozvíme. Myslíme na tebe každý den. Já každou minutu. 

31.7.2022   Oblastní výstava Hubertka - Bordovice. Celý den lilo jako z konve, ale nám pršelo štěstí. Dalmatiny, tedy pardon Foxu, protože byla jediný zástupce plemene, posuzoval rozhodčí pan Miroslav Václavík. Fox ve veteránech 1Exc, Vítěz třídy. Čekání na závěrečky se zdálo nekonečné. Punti holky měly zázemí v autě. Kruh byl kousek od auta. Stačilo přeskákat bahno. Nejlepšího veterána vybíral rozhodčí pan Robert Kubeš a Foxinka se stala B I S  V E T E RÁ N. Nastoupilo 10 veteránů z 18.

Foto: Katka Kollárová.

 

30.7.2022   Naše jedinečná Kyrunka by dnes měla 15 let. Už 11 měsíců s náma není crying

11.7.2022   Naprosto neplánovaně jsem nechala puti holky nafotit v levanduli. Padl na to téměř celej pytlík piškotů, 330g, ale stálo to za to. Pokud někdo stále váháte zda si u nějakýho profíka nechat udělat fotky, tak věřte, že není důvod váhat pokud aspoň trošku znáte jeho práci. Fotky punti holek Katka Kollárová.

   

9. - 10.7.2022   CACIB Nitra. Fox ve veteránech oba dva dny. Sobota Vlado Piskay - SK, 2Exc za pihy. Neděle - Konečný Marián - SK. Na tohoto rozhodčího jsem hlásila i přesto, že pihy řeší. Ale taky dá hodně na pohyb. Ovšem slova - nebudeme je veteránky honit Fox odsoudila rovnou na druhý místo. Jako nevím, ale 8 letá a 9 letá fena byť veteránky, tak něco vydrží. Vždyť téměř 12 letá Maya zvládne téměř celý den na nohách. 

25.6.2022   CACIB Brno. Dalmatiny posuzovala paní Iveta Vojteková - SK. Tu jsme měly naposled když byla Fox ve třídě mladých. Paní rozhodčí měla tenkrát výtku vůči Foxiněnýmu kožichu a tak bylo otázkou co Fox dostane. Tentokrát to dobře dopadlo. Fox potřebovala poslední V1 ze třídy veteránů a to se povedlo. 3 výstavy, 3x V1. Fox splnila podmínky pro udělení titulu VETERÁN ŠAMPION ČR, který jí byl hned přiznán. 

19.6.2022   Krajská výstava Náměšť na Hané. Dalo by se říci domácí výstava. Posuzovala paní Hana Ahrens - A. Přihlásily jsme i Mayu, zřejmě úplně naposled, do třídy vítězů. Fox do veteránů. Mařenka v 11 letech a 8 měsících získává 1Exc, Vítěz třídy a Krajský vítěz. S Mayou jsme na závěrečky nečekaly. Bylo vedro a ona na to vyhrát skupinu nemá. Bylo by sobecké čekat. Fox ve vetránech 1Exc, Vítěz třídy. 

10. - 12.6.2022   S Ivčou a Dorou jsme se vypravily do Nitry na 3x CACIB. Pro nás to tentokrát žádná hitparáda nebyla. Fox ve veteránech 1x 3Exc a 2x 2Exc. Rozhodčí: Burunkai Patricia - Hu, Černohubová Iva - CZ, Jursa Jozef - SK. Posudek nemáme písemný ani ústní a tak by to byly pouze spekulace za to proč, protože Fox žádnou chybu neudělala. Jediný pozitivum z těchto výstav bylo, že jsem konečně navštívila Nitranský hrad.

4.6.2022  Punti holky si užívají výletů do přírody a za krásama naší historie. 

     

7.5.2022    V den svých 8 narozenin probíhala v našem městě Krajská výstava psů - Florinka. Foxička tedy putovala do veteránů. Mařenku jsme naopak přesunnuly v 11,5 letech do třídy vítězů. Dalmatiny, 7 přihlášených, posuzoval pan Leoš Jančík, který je znám svou přísností. I na tuto výstavu jsme jely s tím, že to může dopadnout všelijak. Naštěstí se mé černé myšlenky nevyplnily. I tento rozhodčí využil všechny možnosti známkování. Maya ve třídě vítězů získala 1Exc, Vítěz třídy, Oblastní vítěz. Fox byla 1Exc, Vítěz třídy a v zárečných soutěží postoupila mezi nej 6 veteránů. Za krásné fotky děkujeme Nikol Kopp a Nikole Běhalové.

 

1.5.2022  Krajská výstava Dolní Benešov. Dalmouše, 3 kusy, posuzoval pan rozhodčí Tibor Havelka/SK. Už od začátku bylo zjevné, že posuzování bude přísné, tak jak jsme u tohoto pana rozhodčího zvyklý. Fox naposled ve třídě vítězů - 1Exc, Vítěz třídy, Krajský vítěz. Maya, naposledy ve veteránech, 1Exc, Vítěz třídy. Maya v odpo soutěžíž postoupila 2x do užšího výběru o Nej Veterána, mezi nej 6 jedinců. Za krásné fotky děkujeme Nikole Běhalové. 

 

26.3.2022   Naše letošní první výstava Oblastka v Kelči. Nejen dalmatiny, přihlášené 3 feny, posuzoval rozhodčí z Norska, pan Per Kristian Andersen. Přísnost norských a vůbec severských rozhodčích je známá a já jsem jela s tím, že holky klidně můžou dostat VD. Pan rozhodčí byl milý, ale přísný. Zadal velké množství VD, D i Disk. Ale obě dvě naše punti holky se mu moc líbily. Foxička až tak, že od něj dostala všechno co ten den pan rozhodčí posuzoval a vybíral. Fox od něj získala 1Exc, Vítěz třídy, Oblastní vítěz, BIG Fena a BIS FENA. Maya ve veteránech získala 1Exc, Vítěz třídy. Za krásné fotky děkujeme Nikol Kopp. 

                                                          FOX BIS FENA