aktualizováno: 01.10.2022 22:27:55

KENNEL  ROYAL STUART Dalmatian's

2018

Novinky...

31.12.2018

            

30.12.2018   TOP Dalmatin 2018. Naše puntiholčičky se neztratily. Kyra se již po čtvrté za sebou stala TOP VETERAN DK CZ. V celkovém bodování skončila na krásném 5. místě. Veteránů bylo 8 / psi a feny se počítají dohromady / a celkem bylo 65 dalmatinů. Fox ve třídě dospělých fen se tentokrát dostala až na bednu. Po loňském a předloňském 4. místě naše puntička poskočila a je 3TOP BITCH DK CZ 2018. V celkovém bodování skončila na krásném 7. místě. Celkem bylo 26 dospělých fen. Maya s jednou výstavou skončila 12TOP BITCH DK CZ. Celkem skončila na 34. místě. Neztratila se ani naše mini ch.s., se dvěma respektive s jedním psem se nedá očekávat extra výsledek,  která skončila na 5. místě z 20. 

  

8.-9.12.2018    Naše již tradiční výprava do Nitry na DuoCACIB. Letos se nám nedařilo tak jak jsme zvyklý na této výstavě, ale né excelentní výsledky nás nemůžou rozhodit. Sobotu posuzovala paní Věra Dvořáková. Fox v šampionech 3/3 byla 3Exc. Kyrunka ve veteránech byla 1Exc, BOS. Kyrunka v necelých 11,5 letech se stala nejlepší fenou plemene. Handling o CACIB Beetowen di Assonanza - CACIB. Neděli posuzoval gruzínský rozhodčí Zaza Omarov a my vůbec netušily co nás čeká. Večer na výstavě jsme zjistily co se panu rozhodčímu líbí a tak bylo jasný, že prcek Fox bude pro rozhodčího malá. A byla. Fox opětovně ve třídě šampionů 4/4 3Exc. Kyrunka ve veteránech s Eliškou byla 1Exc. Myslím si, že poslední výstavní víkend tohoto roku jsme si užily. Zažily spoustu legrace nejen na výstavišti, ale i sobotní večer. Díky všem za společnost. Ladislav Hájek za fotky.

  

11.11.2018   Máme výstavní pauzu kterou puntičky využívají k seberealizaci laugh laugh laugh

   

29.10.2018   Je neuvěřitelné jak ten čas letí. Maya už má 8 let a stává se z ní veterán. Zatím jsme rozhodnuti, že s Mayou veteránský titul řešit nebudeme. A to v žádném státě. U Mayi to u nás není prioritou. Jsme rádi, že je zdravá, že její operovaná noha drží tak jak má. A doufejme, že ještě několik let to tak vydrží.

                  

21.10.2018  CACIB Komárom. Moje oblíbené místo vojenská pevnost Monostori Erod. Fox s náma jela hlavně do počtu. V Maďarsku se jí nějak extra nedaří a i tato výstava nebyla výjimkou. Fox ve třídě šampionů 6/6 byla pouze Exc. Myslím si, že to byla ale škoda, protože měla rozhodně navíc a to nejen předvedením. Šlapala jako hodinky. Kyrunka je ovšem něco jiného. Kyrunce je Maďarsko víc než nakloněno. Kyra ve veteránech 2/2 1Exc, CAC, BOV. Puntička dokončila svůj 4 veteránský titul a v 11 letech se stala Veterán šampionem Maďarska. Stačily jí k tomu pouze tři výstavy. Zároveň s tímto titulem jí byl přiznám i titul Výstavní šampion Maďarska. Tento titul ovšem splnila již v roce 2010. 

  SHOW CHAMPION + VETERAN CHAMPION of HUNGARY

 

11.10.2018  EDS Varšava. Řekla bych, že s Kyrou naše poslední velká výstava. Evropa byla domluvená již dlouho dopředu. Jela pouze Kyrunka a předváděla ji její dvorní handlerka Eliška Kubínová. Kyra kapánek zlobila a jak říkala Eliška nebyla to prostě ona. Kyra ve třídě veteránů 3/2 byla 2Exc. Výsledek pro nás nebyl překvapením protože fena která nás porazila je prostě v dalmatiním světě pojem. My si užily prima den ve společnosti přátel. A i den před výstavou neměl chybu. Rodina Ježova je prostě TOP. 

 

9.9.2018   Naše chovatelská stanice není velká. Ona není ani malá. Ona je taková mini. Hlavně je soukromá. O to větší máme radost, že naši jediní zástupci ve výstavních kruzích, Maya - vrh A, Fox - vrh B, splnili podmínky pro udělení titulu nejvyššího - INTERŠAMPIONA. Maya po úraze v roce 2013 titul dokončila v roce  2014. Fox jej dokončila letos. Pravda, trošku nám to trvalo, ale když my jsme se motaly spíš jen ČR a SK a třetí stát jsem nějak extra neřešily. 

,,Maya,, Aliénor d´Aquitaine Royal Stuart     ,,Fox,, Bérangere de Navarra Royal Stuart

 

1.9.2018   Pro nás poslední česká výstava. Domácí. CAC Olomouc. Kvůli parkování jsme vyrazily brzo. V parku jsme kruh našly na první dobrou. Ono nenajít ho by byla pěkná ostuda. Puntíky posuzoval pan Christian Jouanchicot z Francie. Tušily jsme, že Fox se mu moc líbit nebude a předtucha byla správná. Fox ve třídě otevřené 3/3 získala 3VG. Kyra s Eliškou Kubínovou získaly ve veteránech 1Exc, BOV. Užily jsme si bezva den s přáteli. A den nám nezkazila ani škodolibost a posměšky jiných. No prostě za dobrotu na žebrotu. Asi tak. 

 

25.8.2018   CACIB Mladá Boleslav. Dalmouše posuzoval pojem mezi rozhodčíma. Velká dáma, která posuzuje co si pamatuju. Za dobu co jezdím si myslím, že v ČR dalmouše neposuzovala. Paní Lisbeth Mach ze Švýcarska. Dalmatinů bylo přihlášených 46. Na ČR moc pěkný číslo. Fox po pečlivém uvážení putovala do třídy otevřené 3/2. Vyčteno jí bylo jediné a to to co nemůžeme změnit. Fox získala 2Exc, R.CAC. I tak byla naše holčička velmi pochválena a paní rozhodčí se moc líbila. Hlavně předvedení. Kyrunková jak jinak ve veteránech. Bylo přihlášeno 5 veteránů, 1 pes a 4 feny. Kyrunka 4/2 byla prostě taková jako ji všichni známe 1Exc, BOV. Holčičky získaly krásné posudky a já jsem s touto výstavou maximálně spokojená. Na výstavě bezva společnost. Kyra viděla svoji milovanou chovatelku a my si ten s den s ní užily.

 

2.8.2018  A zase ta voda. 

  

1.8.2018   Horké dny puntičky tráví ráno u vody.

   

31.7.2018   Prostě u vody.

   

30.7.2018   Naše hnědá punti panenka Kyrunka ich. Dreamskape Loves of Naire má dnes již 11. let a my jí i jejím sourozencům, vrh ,,D,, of Naire, přejeme hlavně zdravíčko, protože to je to nejdůležitější a jediný co nejde koupit. Ať jste s náma puntíci minimálně ten další rok. 

                    

22.7.2018   CACIB Czestochowa. Tuto výstavu jsem našla úplně náhodou, hlásila ji za 5 12 a je náhradou za srpnovou Bratislavu, kterou chtěla jet mamča. Né, že bych SK neměla ráda, ale bylo zapotřebí vyjet i někam jinam než jen jezdit CZ a SK. Bez třetího státu nemá šanci Fox ICH. dodělat. Nějak extra to nehoníme, taky na co když jsou zapotřebí pouze 4 CACIB a to v časém sledu rok a den minimálně. Do toho roka to není potřeba nějak extra hrotit a být každý víkend někde. K dnešnímu dni jsme byly pouze 3x a vždy byl výsledek na ho..., na prd. Dalmíků bylo celkem 8 a každý byl sám ve třídě. Na to, že je pan rozhodčí Andrzej Brabletz přísný, tak u dalmíků byl naopak velmi mírný. Foxička nastoupila ve třídě šampionů a prostě byla úžasná a zaslouženě si odnesla 1Exc, CAC, CACIB, BEST FEMALE, BEST of BREED !!!! FOXIČKA SPLŇUJE PODMÍNKY PRO UDĚLENÍ TITULU INTERŠAMPION !!!! Kyrunková ve veteránech to taky neflákala a byla 1Exc, VETERAN WINNER, BEST of VETERAN. Za pomoc s Kyrou o BOBa moc děkuji Jitka Svobodová. V závěrečných soutěžích Fox postoupila mezi nej 6 za 6 skupinu z 13.

 

14.7.2018   CAC Mladá Boleslav a rozhodčí paní Olga Dolejšová: Byly jsme moc zvědavý jak dopadne Fox, která nastoupila na dalmíky v početné třídě vítězů 5/4. Fox si nevedla špatně a v tom vedru si odnesla 2Exc, R.CAC. Kyrunka s Eliškou ve veteránech 2/2 byly 1Exc a následně porazily i psa a Kyra si připisuje další BOV. Jsme na tu naši babču náležitě pyšní, že jí to zatím furt tak pěkně šlape. Díky Eliško, že s tou naší veteránkou chodíš. Čekání na závěrečky, kde se Kyra dostala mezi TOP 6 veteránů, jsme si zkrátily nealko koktejl párty. Sranda byla jako vždycky, protože proč se mračit na svět? Za foto Fox díky Ladislav Hájek.

 

3.7.2018   Neflákáme se a i o dovolené chodíme s Fox trénovat. A asi to nebude tak špatný, protože Fox má již třetí medailu za nejlepšího psa a 2x nebo 3x byla druhá. Sem tam vyzkoušíme pro nás nezvyklé výcvikové pomůcky, které Foxička zvládá s přehledem. Děkujeme výcvikové škole K9 za čas který nám všem věnují. Dnes jsem měla možnost po tréninku sledovat jak pracují se psem, který se bojí. Místnost byla pro jednoho psího klienta problém. A musím říct, že to co jsem viděla mě utvrdilo v tom, že pokud bych někdy chtěla poslat některýho mýho psa s někým na výstavu, tak to bude tento team.

  

1.7.2018   Foxička je prostě happy zvířátko aneb máme dovču.

 

23.6.2018    CACIB Brno a puntíky posuzoval dánský rozhodčí Kresten Scheel. Přísnost při posuzování jsme očekávaly. Ovšem jakou jsme zjistily až v proběhu posuzování. Třída mladých fen nám taky potvrdila, že na prvních místech byla zvířata velká a ve své třídě vždy největší. A protože Fox je prcek, je jasné, že jí pár cm chybělo. Fox v šampionech 3/3 byla 2Exc, R.CAC, R.CACIB. Tento R.CACIB Foxince platí jako plný, protože fena před ní má již podmínky na ich. splněné. Kyrunka ve veteránech s Eliškou Kubínovou byla 1Exc, BOV. Eliško díky za tvou pomoc s babčou. Gratulace vítězům. Díky přátelům za prima den. Za foto díky Jakub Antoš.

 

17.6.2018   Po téměř měsíci jsme vyrazily na další výstavu. Oblastka v Náměšti na Hané. Tuto výstavu máme za rohem tak proč nejet. Dalmíky, holky byly jediný, posuzoval pan Miroslav Václavík / CZ. Fox ve třídě vítězů byla 1Exc, Vítěz třídy a Oblastní vítěz. Kyra ve veteránech byla 1Exc, Vítěz třídy. Fox se pak v závěrečkách dostala mezi 5 nej fen výstavy. Na bednu šly tři. Foxičce se nelíbil v závěrečném kruhu přechod mezi trávníkem a kamínky a tak si párktát poskočila. Bohužel v BIS kruhu se již chyby neodpouští. I tak jsme na puntičky pyšní protože dostat titul nebylo na této výstavě snadné a padaly i 1Exc bez titulu či VD a D. Díky všem co s náma v různých chvilkách pokecali a fotečky puntiček snad budou. Za foto díky Zuzka Nedavašková.

 

19.5.2018    CACIB Litoměřice a další změna rozhodčího. Letos už třetí. Možná by nebylo špatný kdyby se vystavovatel tu změnu dozvěděl včas aby se mohl sám rozhodnout zda svou přihlášku stáhne. Protože já vědět dopředu kdo posuzuje Litky tak bychom určitě nejely. Posuzoval pan Andráš Polgár / SRB a já jsem už na začátku říkala, že to nedopadne dobře. No a pro Fox nedopadlo. Foxinka ve třídě šampionů, byla 3VG. Kyroušková sice rodinnou reputaci zachránila 1Exc, BOV. Ale pachuť z této výstavy to nezahnalo. Nejde o to, že Fox nevyhrála, ale o to jakým způsobem s Váma rozhodčí mluví po výstavě o Vašem psovi. S přáteli jsme si pak užily zbytek výstavního dne. Ten už se nesl ve vysmáté atmosféře a byl samá srandička. A srandička nám vydržela celou cestu domů. 

 

12.5.2018   Klubová výstava v kempu Buňkov u Přelouče. Posuzování přijala dlouholetá chovatelka dalmatinů paní Nadzeya Melnikava / BLR(ch.s. Laguna Dios). Pro chovatele i majitele by měli být výstavy pořádané klubem svátkem. Kor, když je posuzuje specialista na plemeno. Pro nás svátkem jsou a pokud to jde vždy se jich účastníme. Puntičky byly přihlášeny všechny 3. Foxička ve třídě vítězů 4/3 získala 2Exc, R.CAC. Kyrunka ve veteránech 2/2 získala 1Exc, CLUB VETERAN WINNER 2018, BOV, BISS VETERAN. Maya putovala do třídy čestné 3/1. Mařence konkurence nedorazila a tak Maya získala 1Exc, BISS HONOUR. Pro Mayu je toto již třetí titul(2013, 2017 a 2018). Puntičky mají dlouhé posudky kde jsou popsány napropsto přesně. I s chybama které mají. Ale tak to my víme. Kyrunka opět nezklamala a stačilo, že pouze slyšela hlas svojí chovatelky a málem zbořila stan aby se za ní dostala. Což se jí podařilo. Je to holka šikovná. Puntíkatý jsme taky vzaly k rybníku, který byl cca 100m od výstavního kruhu. Nebylo šťastnějších psů. Děkujeme všem za parádní den a společnost. Nejvíc ale chovatelce Kyry Ireně rohrbachové. Děkujeme klubu za tuto krásnou výstavu. Paní rozhodčí za to, že si na naše dalmatiny udělala čas a posoudila je velmi pečlivě. Dala nám i pár rad a poznatků co se chovu týče. Děkujeme.

  

8.5.2018   Za posledních 14 dní se toho událo strašně moc. Absolvovaly jsme 4 výstavy, které dopadly pro puntičky víc než dobře. A to je ještě slabé slovo. Čekala jsem s aktualizací až opadnou ty první největší emoce aby z toho totiž nebyla Oda na radost. A tak to vezmu stručně.

28.5.2018 Krajská výstava Vyškov která se konala v zámecké zahradě ve Slavkově u Brna. Puntíky a BIS posuzovala paní Olga Dolejšová. BIS Veterána fenu a BIG pan MvDr. František Šimek. FOX byla BEST IN SHOW. KYRA byla BEST VETERAN BITCH. Děkujeme organizátorům za krásnou výstavu. Výstava po přestěhování do zámecké zahrady dostala nádech elegance a to neříkám jen proto, že pro nás tato výstava byla vydařená. 

               BEST IN SHOW                      BIS VETERAN BITCH

  

29.4.2018   CAC Mosonmagyaróvár. Fox ve třídě šampionů 1Exc, CAC. Fox započala 4 šampionský titul a to Maďarska. Kyrunka ve veteránech 1Exc, CAC, BOB, 2BIS VETERAN. Handling Kyry Barbora Zdráhalová - díky moc. Rozhodčí Czigai Gabriella / HU, BIS Veterán Hargitai Gábor / HU. Díky všem za super den.

 

1.5.2018  Oblastní výstava v Kelči. Fox ve třídě vítězů 3/3 byla 3Exc. Kyrunková s Eliškou Kubínovou byla 1Exc, Class winner a 2BIS VETERAN BITCH. Plemeno posuzovala paní Lenka Frnčová, BIS Veterána fenu pan Jaroslav Matyáš / SK. Moc nás potěšila slova paní rozhodčí, že Kyrunka vypadá úžasně a že kdyby se zadával BOB tak by dnes byl její. Díky všem přátelům za skvělý den a pořadatelům za úžasnou výstavu.   

 

5.5.2018   CACIB Praha. Dalmatiny posuzoval pan Janusz Opara / PL. Foxička v šampionech 2/2 získala 1Exc, CAC. Fox splnila podmínky pro udělení titulu GRAND ŠAMPION CZ. Kyrunka s Eliškou byla ve veteránech 2/2 1Exc. Díky přátelům za společnost na výstavě a obědě. Ještě, že si tu srandu umíme dělat ze všeho.

 

21.4.2018   CACIB České Budějovice. Dalmouše posuzoval pan rozhodčí Miroslav Václavík a to znamenalo jediné. Makat na 100% a nedělat chyby, protože za chyby se platí. Fox ve třídě otevřené byla sama a odnesla si 1Exc, CAC. Kyra ve třídě veteránů 2/1 byla 1Exc. BOV tentokrát putoval psovi. Holt Kyroušková už není nejmladší a každý rok je vidět. Proto se bude stávat častěji, že ji prostě mladší zvířata budou porážet. Nehledejte za mýma slovama něco co tam není. Je to prostě holé konstatování faktu. Samozřejmě, že z každého malého vítězstí Kyry máme radost. Ale tu větší nám dělá to, že každý ráno vstane a je tady s náma. díky všem za prima den a gratulace vítězům.

 

7.4.2018   Národka Ostrava. Výhrou bude už to, že najdu výstaviště a stihnu posuzování. Tentokrát jsme to bez větších komplikací našly, jenom jednou jsem zajela. Díky Zuzana Nedavašková. Nyní už pro mě Ostrava nebude noční můrou. Dalmíky posuzoval pan rozhodčí Tibor Havelka / SK. Foxička ve třídě vítězů 3/2. Nic extra jsem nečekala. Výhra byla už to, že jsme to našly. K mému velkému překvapení byla 1Exc, CAC. Zbytek už tak nějak doklepla NATIONAL WINNER, BOS. O ten se rozhodovalo pouze mezi Fox a Kyrou. Kyroušková ve veteránech 1Exc, BOV. Skvělý handling Kyry jak jinak než nejlepší Eliška Kubínová. Ta s maďarským dr. ohařem získala titul nejvyšší BIS. Od nás mega gratulka ještě jednou. Po posouzení všech plemen jsme tečkovaný pustili aby si protáhli kostřičky. Bylo super jak vymezený prostor v kruhu vzali jako ohradník a běhali pouze tam. Děkujeme přátelům za parádní sobotu. Gratulejeme jim k jejich super výsledkům. Díky panu rozhodčímu za posuzování a ocenění našich puntiček.

  

17.2.2018   Šampion šampionů SK 2017 Victory Show. Vyrazila jsem pouze s Kyrou. Je fajn, že slovenský ŠŠ má kategorie rozdělené. Posuzování krásně odsejpalo, žádný zdržování. A proč taky když hodně tříd bylo po jednom. Je to výstava šampionů a k jako takovým pan rozhodčí přistupoval. Šampion by měl být profík a v kruhu by jej nic nemělo rozhodit. Měl by se prezentovat tak jak se na šampiona patří. Samozřejmě i zde jsou zajisté věci které rozhodčí toleruje a to vzhledem k věku psa. VI. skupinu posuzoval pan rozhodčí Vladimír Piskay. Vybíral i nejlepšího veterána ve skupině. A tituly nebyly samozřejmostí. Kyru vystavovala dopo i odpo slovenská junior handlerka Dominika Szászová. Holky odvedly 100% práci a bylo z toho 1EXC, VETERAN VICTORY WINNER 2017, 2BIG VETEREAN. Domi, moc děkuji za ochotu jít s Kyrou. Byly jste skvělý a pro mě nejlepší. Za krásné moc děkuji Ladislav Hájek.

  

3. - 4.2.2018   DuoCACIB Brno. Výstava kterou máme za rohem. Letos ale proběhla malá změna. Tento rok to bylo poprvé co jsme nejely na otočku, ale v Brně jsme spaly. A myslím si, že jsem to ocenily všechny. V sobotu posuzoval dalmouše pan rozhodčí Otakar Vondrouš / CZ. V neděli proběhla již třetí změna a ve finále dalmouše posuzovala paní ing. Iva Černohubová / CZ. Fox se zatím tento rok nedaří. V sobotu byla 4Exc z 5. V neděli byla 3Exc taktéž z 5. Kyroušková jako jediný zástupce ve veteránech byla oba dva dny 1Exc, BOV. 

 

13.1.2018   První výstava letošního roku již tradičně národka OloBrno. Přihlášeno rekordních 32 dalmatinů. Myšleno na tuto výstavu. Posuzoval pan rozhodčí Petr Řehánek / CZ. Fox ve třídě šampionů 4/4 byla tentokrát poslední. Se známkou Výborná. Kyroušková to měla strašně těžký. Musela se porazit sama. Kyra získala 1Exc, BOV. Kyrunku, jak se stává zvykem, předváděla opět Eliška Kubínová. A i když byly sami odvedly 100% práci. Což bylo vidět i v závěrečkách kde skončily v užším výběru cca 50 veteránů. Děkujeme všem za pohodovou sobotu. Gratulace všem, nejen puntíkatým, vítězům. Díky Eli za tvou pomoc které si nesmírně vážím. Fotky pokud se někde objeví tak budou. První výstava letošního roku je totiž bez naší fofodokumentace.

6.1.2018  Letos nám příroda mnoho sněhu nedává a na leden je nezvyklé teplo. Do jezera jsem je sice nepustila, ale větší kaluž si užily. Jsou prostě praštěný a milují velký prostor na běhání. A já zase miluju ty jejich spokojený, vysmátý ksichtíky.

  

1.1.2018