aktualizováno: 01.10.2022 22:27:55

KENNEL  ROYAL STUART Dalmatian's

2020

Novinky...

24.12.2020

                       

6.12.2020   S Eliškou jsme vyrazily na další z výletů. Tentokrát zámky v okolí Opavy - Raduň, Velké Hoštice, Kravaře, Dolní Benešov a Hlučín. Neplánovaně jsme se stavily i ve Vítkovicích a to v důlním areálu ze kterého je nyní muzeum. Eliška měla sebou Sněhulku a všechny 4 psí holky se chovaly vzorně proto to určitě nebyl poslední společný výlet. 

      

29.11.2020   S Eliškou jsme vyjely na výlet po zámcích kolem Studénky. Padlo - zámek Studénka, Nová Horka, Bartošovice, Kunín a zřícenina hradu Starý Jičín. Až na zříceninu  jsme byly všude sami bez lidí. Počasí nám relativně přálo. Nepršelo. 

  

3.10.2020   Trošku jsme pozapomněly na naše webové stránky, ale není to z důvodu, že bychom nic nedělaly. Výstavy jsme v letošním roce omezily na maximum a to málo co jsme měly naplánované nám krouhnul COVID - 19. Puntičky absolvovaly dvě výstavy. Covid nám malinko zamíchal s kartama a tak jsme neplánovaně do třídy veteránů začaly hlásit Mayu. Důvod je jednoduchý, omezení vstupu lidí na výstavy a tak by se mohlo lehce stát, že by máma nemohla jet. A tak Maya ve veteránech vystřídala Kyru. A zastoupila ji víc než dobře. My jsme letošní pauzu využily k tomu, že vyrážíme na výlety. Někdy sami, někdy ve společnosti přátel. A že těch výletů letos nebylo málo. Zkamenělý hrad - Špránek, zámky Lednice, Ptení, Přemyslovice, Kolštejn, Jánský Vrch, Bernatice, Vidnava, Černá Voda, Chudobín, zříceniny hradů Děvičky, Vikštejn, Drahotuše, Cimburk, Kaltenštejn, Nový hrad, Brníčko, Lukov, Blansek, Rokštejn, hrady Helfštýn, Bouzov. Pustevny, Zelená hora, skanzen v Rožnově, Karlova Studánka. A určitě jsem něco vynechala. Postupně přidám fotky i z těch výletů. Zatím doplníme výstavy.

27.9.2020   Krajská výstava Náměšť na Hané. Výstava kterou máme co by kamenem dohodil a zbytek došel pěšky. Dalmatini zastoupeni 3 kusy, z toho dva jsem měla já. Posuzovala paní Zdena Jílková. Foxička ve třídě vítězů si sama vyběhala 1Exc, Vítěz třídy, Krajský vítěz. Maya ve veteránech 1Exc, Vítěz třídy. V závěrečných soutěží pod taktovkou paní rozhodčí Lenky Frnčové si odnesla 2 BIS VETERÁN. Veteránů nastoupilo minimálně 10 a tohoto vítězství si velmi ceníme. Abych nezapomněla, po delší době jsem si vystavila i jiné plemeno než to naše. Do ruk mi vrazili jezevčíka a jezevčík si ve třídě pracovní vychodil 1Exc, Vítěz třídy, Krajský vítěz. Následně prošel bonitací a byl uchovněn. To už s majiteli. Gratuluju. Je tomalej božan. 

 

5.9.2020   Národní výstava v Olomouci. Letošní výstavní sezonu jsme začaly doma. Foxička byla šoupnuta do třídy čestné. Maya šla do veteránů. Maya získala 1Exc, BOV. A po ní přišla na řadu Fox. A tady to začalo. Proč ji máte v této třídě. Protože měl posuzovat chorvat. A ona se chorvatům nelíbí. A důvod? Nevím, možná pihy, možná je na ně moc mohutná. Ale on není dalmatinář. A já si v duchu říkala no to mi říkáš brzo laughlaugh. Foxička od pana rozhodčího dostala 1Exc a taky jí bylo popřáno hodně štěstí do závěreček. A štěstí opravdu měla. Nejlepšího čestného vybíral pan Petr Řehánek a Foxičku jsem svěřila ,,naší,, Elišce Kubínové. Eliška si s ní trošku užila, protože Fox v kruhu přešlapovala, chechtala se na ni a energii mohla rozdávat. Ale i tak si vyběhaly 3. místo a Fox se stala 3 BIS ze tříd čestných. Děkujeme přátelům za bezvadné dva dny. Jo a dalmouše nakonec posuzoval pan rozhodčí MVDr. Vladimír Piskay/SK.

  

30.7.2020   Kyrunka dnes slaví 13. narozeniny. A my máme jediné přání aby tady s náma byla další rok. 

                             

7.5.2020   Naše malé puntiděcko, myšleno Fox, má už 6 let. Buď stále tak praštěná a vysmátá jako jsi doteď.

                         

26.1.2020   TOP DALMATIN DK CZ 2019 - přinášíme výsledky našich puntiček.  Kyra se i letos stala TOP VETARAN DK CZ 2019. Tento titul získala naše holčička již po páté za sebou. A to i přes to, že jsme daly prostor jiným a spoustu výstav jsme vypustily. Veteránů bylo letos 13. V celkovém bodování skončila 7., dohromady se počítalo 76 dalmatinů. V soutěži o Nej zahraničního jí připadlo 4.místo, z 11 přihlášených. Pouze 5 výstav. Fox měla letos těžší rozjezd a i ona spoustu výstav nejela. Nej dospělá fena jí připadlo 8.místo., z 28 fen. Celkově skončila 18. Nezapočívaly se krajské výstavy kde jí to šlo. Nej zahraniční - pouze 5 výstav jí stačilo na 3.místo. V bodování se objevila i Maya. Ta odjela pouze dvě výstavy pořádané klubem a to ve třídě čestné. Maya skončila na 20. místě v dospělých fenách, z 28. A celkem jí to vyneslo 47. místo, ze 76. Naše chovatelská stanice ROYAL STUART skončila 12., z 22.