aktualizováno: 01.10.2022 22:27:55

KENNEL  ROYAL STUART Dalmatian's

2021

Novinky ...

14.11.2021  Pochmurný je ten dnešní den. A tak jsem sebrala sílu a tolik dlouho odkládané a odsouvané jsem udělala. A tím je aktualizace In memoriam. 

28.10.2021  Halloween Krajka v Kelči. Tentokrát jsme až do posledního dne rozmýšlely zda pojedeme. Přátelé kolem nás vědí proč a patří jim díky za podporu wink. Foxička, třída vítězů 2/2, do kruhu vyrazila s Esterkou. Holky potřebují spolu trénovat a není nic lepšího než výstava kde musí odvést ten nejlepší výkon. A ten taky holky odvedly. Né vždy je ale možné vyhrát. Holky si odnesly 2Exc. Maya ve veteránech 1Exc, Vítěz třídy. Velkým překvapením pak pro nás byly závěrečky. Maya opět stála na bedně. Tentokrát jako 2. Nejkrásnější veterán fena výstavy - 2BIS veterán fena. Ráno posuzovala paní lenka Frnčová. BIS veterány, psy a pak feny, pan rozhodčí Miroslav Václavík. 

19.9.2021  Krajka Dolní Benešov. Na tuto výstavu jezdíme proto, že je to možnost vidět sestru a neteře a spojíme příjemné s užitečným. Tato výstava se nesla v podzimním duchu se vším všudy. Mírný déšť a kosa jak v ruským filmu. Trošku jsme to podcenily, jak v oblečení našem tak ve výbavě punti holek. Fox se tedy zahřála, ale i dost vyzmrzala. Dalmatiny, přihlášení a posouzení 4, posuzovala rozhodčí paní Lenka Frnčová. Fox ve vítězích 1Exc, Vítěz třídy a Krajský vítěz. Fox se poprvé předstaila i v JH s Ester Mihálekovou. Holky byly šikovný s končily 3. na bedně. Maya ve veteránech 1Exc, Vítěz třídy. Závěrečky jsem jí posrala já, a to doslova. Nepodívala jsem se jak jsou poskládané soutěže a přes ty davy lidí, co Vám ani neuhnou, jsme se ke kruhu přiřítily pozdě. Mayu jsem tedy postavila na začátek, ale rozhodčí ani nezaznamenal, že tam je. Ale je to ponaučení pro další výstavy. 

4.9.2021  CAC Olomouc. Kdyby tato výstava nebyla doma ani bychom nejely. Emocionálně velmi těžkých prvních 6 dní bez NÍ. Já děkuji všem kteří se za náma zastavili. Za Vaše slova útěchy a povzbuzení. Na této výstavě se ukázalo, jak říkala Libuška Šafránková ve Třetím princi - KDO JE KDO.

Foxička ve třídě vítězů 2/2 dosáhla maxima co mohla laugh 2Exc, r.CAC. Maya ve veteránech získala 1Exc, BOV. Velkou radost nám udělala slova pana rozhodčího MvDr. Františka Šimka na naši Mayu - toto je přesně ten dalmatin jak má vypadat. Je to podruhé, v době kdy to píšu bohužel už naposled crying,  co nás posuzoval a kdy se mu Maya velmi líbila. 

30.8.2021  Ani s odstupem času se mi toto nepíše lehce. Vlastně ani nevím kde začít a co napsat. Bolest v srdci je velká a ztráta nenahraditelná. 

                            ICH. DRESKAPE LOVES OF NAIRE - KYRA

                                                        30.7.2007 - 30.8.2021

 

13.8.2021  Krajská výstava v Kelči. Netradičně v pátek, v pracovní den a tak musela vpráci proběhnout výměna směny. Poprvé na této výstavě nastoupila Maya ve třídě veteránů a zastoupila Kyrunku, která výstavní vodítko pověsila na hřebík. Maya se zhostila svého úkolu řekněme víc než dobře. Naše Mařenka se stala NEJLEPŠÍ FENOU VÝSTAVY V KATEGORII VETERÁN - BIS VETERÁN FENA. Fox ve třídě vítězů byla 1Exc, Vítěz třídy a Krajský vítěz. Dalmatiny posuzval pan rozhodčí Petr Řehánek, který zároveň potom vybíral i nej veterány. 

30.7.2021  heartheartheart KYRUNKA OSLAVILA 14. NAROZENINY heartheartheart

13.7.2021  Konečně po xxx letech přidáno O nás. 

10.+11.7.2021   Dvě rozdílné výstavy. Cestování přes půl republiky na jednu a rychle zpátky domů na druhou. I tak může vypadat výstavní víkend.

Sobota - po roční COVID pauze Klubová výstava na kterou přijal posuzování pan Tibor Havelka ze Slovenska. Přiznávám, že jsem věřila v jiné umístění našich punti holek. Ale po tom čím jsme si do výstavy prošly a kdy nebylo vůbec jisté zda Fox pojede jsou naše výsledky super. I když pro někoho můžou být nic moc. Obě punti holky, Fox ve vítězích 3/3 i Maya v čestné 2/2, byly shodně 2Exc.   

  

Neděle - téměř domácí výstava. Náměšť na Hané máme co by kamenem dohodil a zbytek došel pěšky a je téměř povinnost se jí zúčastnit. Tentokrát bylo přihlášeno celkem 7 dalmatinů. Fox ve vítězích bere maximum 1Exc, Vítěz třídy, Krajský vítěz. Maya ve veteránech bere taky maximum co může získat 1Exc, Vítěz třídy. Dalmatiny posuzoval pan Miroslav Václavík a jeho slova na Foxičku nám udělala radost.

 

26.6.2021   Druhá výstava letošního roku. CACIB InterCanis Brno. Dalmatiny posuzovala paní Olga Dolejšová/CZ. Dalmatinů bylo přihlášených 14 a dorazili všichni. Fox tentokrát putovala tam kam patří a to do třídy šampionů 2/2. Fox ve své třídě zaslouženě získává V1, CAC a následovně R.CACIB. Maya ve třídě šampionů V1, BEST VETERAN of BREED/BOV. Závěrečky jsou na našich velkých výstavách zatím zrušeny a tak jsme byly kolem oběda doma.

Velkou radost nám, ale dělá Maya která, zcela neplánovaně, musela naskočit do výstavního vlaku. Mařenka má za sebou 4 výstavy ve třídě veteránů s těmito výsledky - 2BIS VETERAN, 2x BOV, 1x VÍTĚZ TŘÍDY a 4xV1. 

  

4.6.2021   Tak jsme se konečně dočkali. My všichni. Z listopadu přeložené CACIB Brno neboli Špilberka. Rozhodčí paní Lenka Fairaislová/CZ. Dalmatinů bylo přihlášených kolem 25, dorazila sotva polovina. Mayi chyběla poslední V1 na Veterán šampiona ČR, pochopitelně z mezinárodky. Fox šla tréninkově do třídy čestné. Do třídy která je bez titulů a když nejsou závěrečky tak je vlastně k ničemu. Ano tady nastává otázka - tak proč ji tam hlásíš? Protože v rámci opatření COVID jsou diváci vyloučeni a máma jezdí se mnou. Drahej lístek na výstavu, ale co se dá dělat když to jinak nejde. Obě dvě punti holky získávají V1 a Maya se stává VETERÁN ŠAMPIONEM ČR. Současně je to první Veterán šampion z naší chovatelské stanice Royal Stuart. A vrh A je komplet Veterán šampionem laugh.

  

15.1.2021    Výstavy se nám zatím stále díky epidemické situaci vyhýbají, ale ve výletech nám zatím nebrání nic a tak vyrážíme za sněhem. Naštěstí to nemáme daleko a tak to vypadá, že letos budeme za sněhem jezdit mnohem častěji.

  

Nejvíc si sněhu užívá Kyra s Foxou. Kyra i ve 13,5 letech se chová jak jebnutá po palici a stále skáče a chce chytat sníh. Když jí tuto možnost nedáte je velmi protivná a vynucuje si to. 

  

1.1.2021