aktualizováno: 01.10.2022 22:27:55

KENNEL  ROYAL STUART Dalmatian's

2019

Novinky...

6.- 8.12.2019   Věděly jsem, že ten čas jednou příjde a Kyřena výstavní kariéra skončí. Bylo jen otázkou kdy. Pro ukončení její výstavní kariéry jsme vybraly poslední výstavy v roce na Slovensku. Nitru máme rádi a na těchto výstavách se našim puntičkám téměř vždy dařilo. Sestava rozhodčích byla zajímavá a dva ze tří pro nás úplně neznámí. Kdo si ovšem myslí, že Kyra už do výstavních kruhů nezavítá tak toho bohužel zklameme. Pokud to její stav dovolí pojedeme výstavy které máme v srdci hluboko vryté.

V pátek dalmatiny posuzovala paní Lenka Frnčová. Fox v šampionech, byla sama, získala 1Exc, CAC, r.CACIB. Fox dokončila GRAND ŠAMPIONa SK. Kyra ve veteránech, taky sama, 1Exc, BOV. K našemu velkému překvapení se tento titul zadával. Na SK to totiž není pravidlem. Sobotu posuzoval makedonský rozhodčí Mile Aleksoski. Zvláštní posuzování, ale přístup ke psům super. Fox 2/2 byla 2Exc, r.CAC. Kyra byla opět 1Exc, BOV. Co mě velmi překvapilo byla otázka rozhodčího kdo je Kyry otec. Pan rozhodčí si chovku zařadil. Nedělní posuzování patřilo dánskému rozhodčímu Carstenu Birkovi. A tady to konečně bylo posuzování podle mého gusta. Pan rozhodčí zadal spoustu rozdílných známek od V bez titulu po D. Dalmatin má mít otevřenou a přátelskou povahu, ale to co někteří předváděli byla tragedie. A tomu se dávají tituly. Bohužel. Foxička si odnesla stejnou známku jako v sobotu a byla 2Exc, r.CAC. Kyrunka byla opět 1Exc, BOV. Tentokrát byl i pes veterán. Děkujeme rozhodčím za pěkné posudky našich puntiček. U Kyry jaksi neočekáváme špatné výsledky je to Kyra, ale u Fox jdeme u spousty rozhodčích do neznáma. A to, že jí jednou tituly dají neznamená, že je dostane i příště. Děkujeme všem přátelům za pohodové tři dny a Ladislav Hájek za krásné fotky. 

29.10.2019    Mařenka dnes slaví už 9. narozeniny. Přejeme jí hlavně zdravíčko, které se nedá koupit a zbytek jí zajistíme my.

                

28.10.2019   V Kelči proběhla 1. Krajská výstava psů,,Halloweenská,,. Já měla povinnosti jinde a tak měly puntičky na starosti mamča s Eliškou Kubínovou. Na mamči byl servis ohledně chodu puntiček. Na Elišce handling od základního kruhu dál, pokud by se postoupilo. Posuzoval přísný pan rozhodčí Miroslav Václavík/CZ. Dalmoušů bylo celkem 4 kusy - pes štěně a tři feny, open, vítězů a Kyra. Foxička byla ve vítězích a posbírala maximum co mohla - 1Exc, Vítěz třídy, Krajský vítěz. V závěrečných soutěží získala BIG - Nejlepší fena 6. skupiny. Rozhodčí pan Petr Řehánek. Kyrunka to měla dopoledne jednodušší a ani odpoledne se jí nevedlo špatně. Kyra byla 1Exc, Vítěz třídy, 2BIS veterán fena. Nastoupilo asi +/-10 veterán fen. Děkuji oběma dámám za full servis pro puntičky, protože jinak bychom si tuto výstavu dovolit nemohly. Díky Eliško za skvělou práci která byla oceněna těmi nejlepšími výsledky. Díky ředitelce výstavy a jejímu týmu za krásnou výstavu. A v neposlední řade díky rozhodčím za krásná ocenění našich puntiček. 

 

26.10.2019   Naše víkendy nejsou jen výstavní, i když to momentálně podle webu vypadá. Puntičky užívají dny v přírodě a poznáváme nové místav republice.

    

15.9.2019   Krajka v Dolním Benešově. Na tuto výstavu jezdíme už od časů Sorbonka. Ovšem né pravidelně. Někdy se to krylo s výstavou v sousedním Polsku. Dalmatiny posuzoval pan Otakar Vondrouš a byly pouze dva kusy. Fox a Kyra. Fox ve třídě vítězů byla 1Exc, Vítěz třídy, Krajský vítěz. Kyrunka byla 1Exc, Vítěz třídy veteránů. Závěrečné soutěže byly plné emocí a to ve všech směrech. Když Kyra nastoupila o nej veterána tak rozhodčí nedošel ani do poloviny. Na poslední tři nebo čtyři se ani nepodíval. Jak to bylo rozdílné od posouzení dalších soutěžích kdy ostatní rozhodčí se podívali na každého psa. A to byly jinak početně obsazené třídy. Fox pak nastoupila o Nejlepší dospělou fenu a spolu s ní tak 40 dalších. Tuto soutěž vybírala paní rozhodčí Lenka Frnčová. Fox obsadila třetí příčku a byla 3BIS fena. Velmi děkujeme rozhodčím za ocenění našich puntiček, protože člověk musí napřed projít ráno. A samozřejmě přátelům a rodině za prima společnost.

 

7. - 8.9.2019   Pro nás dvou denní výstava doma. V sobotu se konal 2. ročník Floracanis. V neděli jsme měli na této výstavě Speciální výstavu. Bohužel nám oba dva dny propršelo. V sobotu hodně, neděle byla malinko lepší, ale taky žádná hitparáda. Holt větru dešti neporučíš.

Sobota a Národní výstava. Dalmatiny posuzovala polská rozhodčí paní Malgorzata Wieremiejczyk - Wierzchowska. Fox nastoupila do třídy vítězů 4/4 a už od začátku bylo vidět, že něco není v pořádku. Fox se třepala jak osika a její vibrace jí mohli všichni závidět. A to jsem netušila, že ta nejhorší část teprve přijde. Když nás rozhodčí poslala dokola tak se malá puntíkatá rozhodla, že v kalužích ona rozhodně běhat nebude a střihla to hned za stolkem rozhodčí. Dostat ji dál do prostoru byl nadlidský výkon a Fox měla tendence začít se vzpínat. Zaslouženě to bylo 4Exc. Kyrunková 2/1 to už bylo jiný kafe. Ta se paní rozhodčí moc líbila a byla jen maličký krůček od BOB, kdy mi rozhodčí říká, že jí jej snad dá. Nakonec to bylo 1Exc, BOV, BOS. Na 12 let si myslím, že super práce. Kor když dalmatin není plemeno o dvou jedincích celkem. Myslím tím na CAC a CACIB výstavách u nás.

  

Neděle a Speciální výstava. Dalmatiny posuzovala paní ing. Ivana Roubalová / specialista na plemeno a bývalá chovatelka. O této rozhodčí se ví, že je přísná a že je na černý. Možná proto byl počet přihlášených psů menší. I když jsem říkala, že klubový výstavy už nepojedeme, měla jsem dodatek když budou daleko. Výstava 5 minut od baráku je samozřejmě něco jinýho a je to vlastně povinnost. Přihlášený byly všechny tři puntičky. Fox ve třídě vítězů 3/3, bez žádných výmyslů, byla tentokrát 2Exc, R.CAC. Z příčky nejvyšší ji sesadila barva. Ale tak víme co máme doma. Kyrunka byla ve veteránech jako holka sama. I tak si tituly pro svou třídu odnesla 1Exc, Vítěz speciální výstavy veteránů. K tomu přidala i BOV. Maya byla v čestné a pracovala tak jak jsem u ní zvyklá. Její známka byla 1Exc. Puntičky mají velmi podrobné a obsáhlé posudky. A musím říct, že krásné posudky. Děkujeme všem za parádní dva, tři dny. Gratulace všem vítězům a hlavně díky za krásné fotky Ladislav Hájek.

   

30.7.2019   Naše Paní dokonalá ,,Kyra,, se dnes dožívá 12 let. My si přejeme jediné aby jsme spolu prošly další rok ve zdraví. To samozřejmě přejeme i sourozencům z ,,D,, vrhu NAIRE. 

         

13.7.2019   CAC Mladá Boleslav. Dalmatiny posuzoval pro všechny neznámí rozhodčí Jaroslav Švec/CZ. Po FB nezjišťuju informace o rozhodčím kterýho nezmám jak to dělají někteří v určitých skupinách. Stejně se lidi málokdy shodnou a každýmu vadí něco jinýho. Ovšem zde jsem se měla řídit hláškou z filmu Vesničko má .... o krematoriu - ať víš do čeho jdeš laughlaugh. Za nás extra velká spokojenost nebyla. A tohoto pana rozhodčího příště vynecháme. Není to kvůli tomu, že holky dopadly tak jak dopadly. Ale protože se mi nelíbil způsob jakým tento rozhodčí v některých třídách postupoval. Fox třída vítězů 2/2 2Exc, R.CAC. Kyra 1Exc. I to počasí nakonec plakalo. Díky všem za společnost. 

 

7.7.2019   CACIB Wisla. O této výstavě jsem věděla, naplánovala ji a pak vypustila. Červen byl výstavama celkem našlapanej a my si zasloužily volno. 14 dní před výstavou mi ovšem přistál mail na tuto výstavu. Já kukla jak je to daleko - to by šlo, kdo to posuzeje - to by šlo, za kolik to je - to by šlo. Foxička jako ich. to měla za 25,-. Ještě jsem se tedy podívala kolik je přihlášených. V našich třídách nikdo a tak jsem je přihlásila. Ale stále byla možnost, že někdo bude mít stejný nápad jako já a počty pak budou úplně jiné. Nejezdím výstavy podle toho kolik je přihlášených nebo není. Prostě buď chci jet nebo nechci. Nečekám podle statistik a nehlásím ve třetí uzávěrce, většinou stihnu tu první. Na to mi je líto peněz. Už tak je to drahej koníček a proč si ho dělat ještě dražší. Peníze netisknu. Bohužel. Ale když ta statistika byla proč se nejuknout. Samozřejmě, že přibylo. Foxičce do třídy. Fox třída šampionů 2/2 - 1Exc, CAC, CACIB, NDSwR, BOB, 4BIG. Kyra ve veteránech byla sama, byla i jedinej veterán v plemeni, 1Exc, Veterán vítěz, BOV. Dalmatiny posuzovala paní Izabella Krasowska - Salamon/PL. Puntíkatých bylo celkem 7, z toho 5 jich šlo o BOB. Jsme velmi pyšní na naši malou punti holčičku která když chce dovede pracovat bez chyb. 6. skupinu posuzoval pan Miroslaw Olejnik/PL a Fox skončila 4 na bedně, tuším, že asi z devíti. Tady ale musím konstatovat, že závěrečky se snažila odrbat a jet si po vlastní ose. 

 

29.6.2019  CAC Klatovy. Furt jsme řešily zda jet či nejet a to dokonce ještě i ráno v den odjezdu na výstavu. Strašáci byly 2 - D1 a počasí. To první bylo OK, to druhý už tak zase ne, ale krom připálené Lidunky všechni dobrý. Dalmatiny posuzovala paní Lenka Frnčová/CZ a já jsem ještě chtěla mít od ní Kyru posouzenou, než to výstavní vodítko definitivně pověsíme na věšák. A protože puntíky zase tak často na CAC a CACIB výstavách u nás neposuzuje tak jsme holt vyjely na pro nás nejvzdálenější výstavu v republice. A vzaly jsme do počtu i Fox. Naše prcková ve vítězích 2/1 byla 1Exc, CAC, Národní vítěz, CAC ČMKU. Kyrunka ve veteránech 1Exc, BOS. Děkujeme všem za bezva společnost a hlavně držení místa, časově jsme sice měly prostor, ale ten byl kvůli případnému zdržení na dálnici. Výstava ve finále bude kapánek dražší, protože nám nějakej šutr trefil čelní sklo a máme na něm nyní pavouka. 

 

22.6.2019   CACIB Brno. Dalmatiny posuzovala paní Ludmila Fintorová/SK a přihlášená byla jen Kyra. Tak nějak jsme předvídaly jak to dopadne a dopadlo. Kyra veteráni 2/2 přesto, že má nádherný posudek bez jediné výtky byla tentokrát 2Exc. Ale nedá mi to a musím se zmínit, že se Kyře za 8 let zázračně podařilo dát do pořádku překříženou čelist a to bez zásahu veterinářů laugh laugh. P.S.: pochopitelně, že Kyra žádnou překříženou čelist nemá a nikdy neměla. To by toho neměla tolik kolik toho má. A to od rozhodčích od USA po AUS. 

 

15.6.2019   Krajská výstava Dětřichov. Dlouho jsem váhala zda tuto výstavu přihlásit. Nakonec zvítězila zvědavost. Na výběr bylo ze tří rozhodčích a já byla zvědavá kterej to nakonec bude. Tuto výstavu pořádá KCHMPP a musím smeknout před tím jaké dávají ceny. Vítěz Dětřichova - tento titul se zadává tomu nejlepšímu v plemeni a je to vlastně BOB titul, který se ale na Krajských a Oblastních výstavách nezadává. Dalmatiny posuzoval pan Andráš Polgár/SRB. Opět Fox ve třídě vítezů 1Exc, Vítěz třídy a Krajský vítěz. kyrunka ve veteránech 1Exc, Vítěz třídy a VÍTĚZ DĚTŘICHOVA. V závěrečných soutěžích o BIS postoupila do užšího výběru 6. Přihlášeno bylo 95 plemen. Na tuto výstavu jsem jela sama a moc děkuji za pomoc Hana Ditrich Pauchová. I ta Maya zůstala tentokrát doma. Horký den jsme přežily. 

 

1.6.2019    Krajská výstava v Náměšti na Hané. Tuto výstavu máme za barákem a proto jsme jí daly přednost před Klubovu výstavou i když ji posuzovala specialistka na plemeno a to ze země původu. Ale je rozdíl jet 400 km nebo 16. Puntíky na Krajce posuzovala paní Olga Dolejšová/CZ a zástupci byli pouze dva. A to naše holky. Fox ve třídě vítězů 1Exc, Vítěz třídy, Krajský vítěz. Kyrunková ve veteránech 1Exc, Vítěz třídy. Závěrečné soutěže byly tentokrát rozdělené podle skupin a ještě na psy a feny. To pro nás bylo velmi milé překvapení. Veterány vybíral pan Leoš Jančík a Kyra postoupila do užšího výběru. Nej feny dle skupin vybírala paní Olga Dolejšová a Fox získala BIG FENA. Zase jsme viděly spoustu přátel a jako bonus jsme byly po výstavě za ani né 20 minut doma.

 

18.5.2019    CACIB Litoměřice. Dalmatiny posuzoval pan Miroslav Václavík/CZ. Fox byla tentokrát ve třídě otevřené 3/3 a poprvé byla vystavená někým jiným než mnou. Nebyla v tom žádná taktika, ale můj handikep kdy bych to kvůli němu neuběhala. Fox s Nikčou Jílkovou byla 3VG - za barvu. Niky moc díky i tak jste byly super a podaly maximální výkon. Bohužel né vždy je posvícení. Kyra ve třídě veteránů 1Exc, BOV. S Kyrou jsem šla nakonec sama. Předpokládala jsem, že babču honit nebude a taky nehonil. Díky všem za pohodovou společnost a hlavně za nabídnutou a využitou pomoc - Nikča, Liana a spol.

 

11.5.2019   Krajská výstava v Hlučíně. Ani na tuto výstavu to nemáme daleko a má něco navíc. V areálu je součástí jezero a pro naše kachny to znamená, že budou mít o zábavu postaráno, pokud bude hezky. A hezky bylo. Dalmatiny, 3 kousky celkem, posuzoval pan Petr Řehánek. Fox ve třídě vítězů byůa 1Exc, Vítěz třídy a Krajský vítěz. V závěrečných soutěžích se neztratila ani tentokrát a byla 3BIG. Kyrunková ve své třídě veteránů získala 1Exc, Vítěz třídy. 

 

7.5.2019    Naše puntíkatý torpédo, FOX, má dnes už 5 let. Holčičko, přejeme hlavně zdravíčko a ať jsi tady s náma ještě hodně dlouho. Milujeme tě.

                                   

1.5.2019   Na Státní svátek jsme frčely na Krajskou výstavu do Kelče. Po Lanškrouně, který už není, je tato výstava naší heartheart. Dalmatiny posuzovala polská rozhodčí, paní Magdalena Musial a dalmoušů bylo celkem 5. Foxička ve třídě vítězů, kde byla sama, získala 1Exc, Vítěz třídy a následně i Krajský vítěz. V závěrečných soutěžích pak byla BIG FENA. Kyrunka šlapala krásně s Eliškou a vytěžily téměř maximum 1Exc, Vítěz třídy, BIS VETERÁN FENA. Zkázou, pro mě, na této výstavě je tombola laugh. Počasí nám přálo a byl to bezva den.

 

6.4.2019    CAC Ostrava - ráno bylo víc než chaotické, zapomenutá karta do bankomatu, samozřejmě, že jsem si musela vybrat a zjistila jsem to až u bankomatu. Zapomenutý doklady od auta. To jsem zjistila až po návratu domů. Ale za to jsem hned napoprvý našla výstaviště laugh . Dalmouše posuzovala paní rozhodčí Viera Staviarská/SK. Fox ve třídě vítězů 2/2 si nevedla špatně a byla 1Exc, CAC. Moc děkujeme paní rozhodčí za slova která řekla na adresu naší puntičky. Kyrunka ve veteránech 2/2, s Eliškou, byla 1Exc, BOV. Ve finále to byl úžasný den plný překvapení, nabídnuté pomoci od přátel a samozřejmě den strávený s nimi.

 

24.3.2019   Klubová výstava Memoriál ing. J. Findejse se konala v Hostouni u Prahy. Posuzování přijala rozhodčí z UK paní Jacquie Christie. Co mám Kyru tak v ČR rozhodčí z UK neposuzoval a kdy tu byl naposled těžko říct. Já si myslím, že někdy v 90. letech, ale přesně to budou vědět majitelé dalmoušů té doby. Já jsem přihlásila všechny tři puntičky a byla jsem zvědavá jak dopadnou. Vím kde a v čem máme rezervy a pomýšlet na první místa je tak trochu scifi, ale né u Kyry. Proto její poslední místo pro mě bylo velkým zklamáním se kterým se peru ještě dnes. Fox ve třídě vítězů 2/2 byla dle očekávání 2Exc, r.CAC. Maya ve třídě čestné 3/3 byla 2Exc - Maya překvapila. Kyrunka ve třídě veteránů 3/3 byla 3Exc. Tato výstava rozhodla i to, že po 12 letech přestáváme jezdit na klubový výstavy do Čech. Pokud budou na Moravě ok, ale do počtu jsem jezdila 12 let a už mě to nebaví a jsem unavená. Mamča to už několik let říkala a já ji vždycky odbyla větou - na klubovky se jezdí. Tak teď její přání splním. 

  

1.3.2019    Foxince dorazila pošta z Belgie a prcková je oficiálně INTERŠAMPION.  

23. - 24.2019   Duo víkend v Bratislavě. Victory Show Šampion šampionů 2018 a CAC výstava. Začneme popořadě. Na ŠŠ byly netradičně a neplánovaně přihlášeny obě naše puntičky. Riskla jsem rozhodčího na kterém jsme ještě nebyly. I přes to, že proběhla změna rozhodčího, posuzoval pan Marián Konečný/SK, jsme  jely. Ani tohoto rozhodčího jsme nikdy neměly. Byla jsem zvědavá zda bude či nebude řešit Fox pihy. No řešil. Ale předností Foxičky bylo víc. Fox ve třídě šampionů 3/3 1Exc, Victory Winner. Fox byla poprvé na takové výstavě. Kyra ve veteránech a v závěrečkách 1Exc, Veteran Victory Winner, 2BIG Veteran. Nedělní CAC výstavu posuzoval pan Peter Harsányi/HU. Foxička opět v šampionech 4/4 se neztratila ani tentokrát. Po velmi dlouhém rozhodování nakonec skončila 2Exc, r.CAC. Kyrunka ve veteránech 1Exc, Slovak Veteran Winner. A v posudku ještě dopsáno BOV. Moc nás potěšila slova na naši puntičku od obou rozhodčích, v sobotu i v neděli.     

 

3.2.2019   CACIB Brno. Rozhodčí Jos de Cuyper/BE. Foxička v šampionech 4/4 byla tentokrát 3Exc. Kyrunka ve veteránech 2/2 byla 2Exc. Holt někdy slova beautiful, beautiful nestačí. Ale obě dvě puntičky šlapaly parádně a odvedly skvělou práci. 

 

12.1.2019   CAC Brno. Rozhodčí Věra Dvořáková/CZ. Fox v šampionech 4/4. Tentokrát o jednu příčku popolezla a bylo z toho 2Exc, r.CAC. Kyrunce se v tomto roce zatím na českých výstavách moc nedaří. Kyrunka byla 2Exc.