aktualizováno: 01.10.2022 22:27:55

KENNEL  ROYAL STUART Dalmatian's

Jeseníky 10´

Jeseníky 10´...

Stejně jako loni i letos jsme se rozhodly, že naše dovolená 30.8. - 3.9.10´bude v Jeseníkách. A kde jinde než v u Evelínky v Lipové na penzionu Zátiší.

PONDĚLÍ

Kolem poledne dorážíme na místo. Přes počáteční obavy, jak bude reagovat již roční Bou na Kyru, zjišťujeme, že jsou naprosto zbytečné. A holky pokračují v hrátkách tam kde přestaly. Řádí jako by spolu byly každý den http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Kyra_a_Bou_IV/ a jejich řádění pokračuje na louce http://royalstuart.rajce.idnes.cz/na_louce/. A taky jsme viděly lišku http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Lisak/. Dobrá co? Večer se domlouváme, že zítra vyrazíme na Šerák a Keprník. Od Evelínky a Pavla dělá okruh kolem 20km.

ÚTERÝ

Od večera né prší, ale přímo lije. Náš celodenní výlet se nekoná. Psiska se buď válí na pokoji nebo v pergole na gauči. Prý na ně nesmí spadnout ani kapička.

STŘEDA

Dopoledne pořád prší, ale mě už nic nedělání nebaví. Proto se jedu podívat do Jeskyní Na Pomezí http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Jeskyne_Na_Pomezi/, které patří k nejdelším u nás. Odpoledne už musím vytáhnout i tečkovaný a tak se jdeme podívat na potok, který teče přímo za prnzionem. Když jsme v pondělí přijely, byly vidět kamínky na dně potoka a koryto je hluboké kolem metru. Dneska? Chybí nějakých 40cm a z potoku je divoká řeka. Ještě, že Kyru nenapadlo jít do vodyhttp://royalstuart.rajce.idnes.cz/Divoky_potok_Staric/. Odpoledne taky Tonička dovezla na hlídání malýho bišona, kterej se nám zamiloval do Sany http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Bison_Sean/. A aby to nebylo myšilovákovi, bože to je slovo, líto, tak má malou galerii tady http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Ajny/. Kyra s Bou pokračují ve svých hrátkách konečně na sluníčku, protože přestalo pršet http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Kyra_a_Bou_V./. Já si zase vyfotila něco málo na zahradě http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Papricky%2C_orchidej_a_obesenec/. Ale pak jsem pokračovala u těch dvou neb Kyra našla plyšáka a zlobila jím Bou http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Kyra_a_house/

ČTVRTEK

Ráno odvážím bišoně Toničce do Mikulovic. Máme totiž naplánovanej vejlet na Rejvíz. Bereme koluše Bengeeho s Nímošem a frčíme. Kyra je vydra převlečená za dalmatina a tak ji ještě před Velkým mechovým jezírkem přivazuju. Nejsem zvědavá na to, že tam skočí a já budu mít po psovi. Přece jen, jezírko je staré kolem 6000 let a pořád pracuje. Jo rašelina je potvora. Však taky k Malému mechovému jezírku se nedostanete. Dělám poslední fotku a pak se dívám po Sany. Ale nemůžu ji najít. A pak ji vidím. Krve by se mě nedořezal. Sany se rozhodla, že se musí napít a vlezla do jezírka. Foťák, brašna ve vteřině leží na lavce a já horečně přemýšlím jak ji vytáhnout. Hlavou mi letí scénáře tipu: jak se Sany propadá a já jen bezmocně přihlížím. Mám tam vlízt? Nemůžu já jsem moc těžká a při mé smůle tam zajedu jak nůž do másla. A Sany si jde pořád dál. Během chvilky klečím u zábradlí a táhnu Sany za ocas zpátky. Jde to lehce a za pár vteřin, které mi ale připadají jako věčnost, je babča venku. Nejsem žhavá na panáka, ale přímo na celou flašku http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Rejviz_2010/.

PÁTEK

Už dopoledne odjíždíme domů, ale vůbec se nám nechce. Co jsme chtěly jsme zase neviděly. Ale to nevadí. My zase přijedeme, nás se jen tak nezbavíte. A za kým že to vlastně jezdíme? Tady je máte http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Lide/