aktualizováno: 01.10.2022 22:27:55

KENNEL  ROYAL STUART Dalmatian's

Za kytkama v našich parcích

Za kytkama v naších parcích

17.8.2011

Dovolená pokračuje.

Ve středu jsme jen tři: já, Linda a Zuzka vyrazily do Botanické zahrady a rozária, potom nás čekal v druhém parku Palmový skleník.

Vyznat se v olomouckých parcích dá někdy pořádně zabrat i rodilému olomoučanovi. Ty velké městské máme tři. Dva jsou vedle sebe a dělí je jen jedn a cesta nebo most. Záleží čemu dáte přednost. Jeden z těchto parků zná i spousta vystavovatelů, protože se zde v lednu koná Hanácká výstava psů. Třetí park, kde je botanická zahrada je od nich vzdálen tak 3,5km a pořád se nachází ve městě.

Po zvažování kam půjdeme jako první jsme se rozhodly pro Botanickou zahradu. Protože pak to budeme mít blíž na bus zastávku. Škoda jen, že jsem nevěděla, že znovu kvetla Viktorie královská, největší leknín na světě. Když jsme dorazily do Palmového skleníku už vypadala jako poupě. Bohužel kvete jen jednou za rok a ještě v noci. Před slunečními paprsky se zavírá. A dneska to zase pěkně peklo.

Cestou do Botanické zahrady jsme sledovaly veverku jak si hopsá po stromě. Snažily jsme se být jak myšky, ale veverka je tak plaché zvířátko, které vyplaší cokoli. A lidé kteří šli okolo zas tak potichu nebyli.

V Botanické zahradě hledáme někoho komu bychom zaplatily vstup. Jak se dozvídáme ve středu je to zadarmo. Od paní jsme dostaly i nějaké instrukce kdo co roste a mohly jsme vyrazit. Zuzka objevovala a hlásila jména ruží. Hlavně teda jména lidí které zná. Linda lítala pořád někde před náma. Očuchávala růže, protože především ty v naší Botanické zahradě rostou. A hlavně spěchaly, protože měly slíbeno, že čím dřív to obejdeme, tím dřív si budou moct hrát na hřišti.

  

Jako naschvál zde byla nějaká škola, kolem 20 dětí a ty se hrnuli ke všem věcem na hřišti. Nemusím snad psát, že ohledy na druhé děti a hlavně ty menší jim jsou cizí. A učitelka je ani moc nehlídala, hlavně, že od nich měla klid.

Cestou do druhého parku jsme koukaly po veverkách, ale už jsme žádnou neviděly. Holky si trošku zahrály na modelky. Díky Linděné pomoci se povedly i moc hezké fotky Zuzky. Linda kňourala, že má hlad a tak další zastávkou byl stánek s občerstvením.

  

Konečně jsme v druhém parku. Tento známe dobře a hned vyrážíme směr Palmový skleník. Tady jsme narazily na páva. Ten jak viděl Lindu s jídlem, hned jí byl v patách a chtěl jí její sandwich sníst. Zděšení, kterého tím u Lindy docílil Vám ani nebudu popisovat. Uvidíte sami na fotkách.

  

Když jsme s vyplazenýma jazykama dorizily ke skleníkům, zjistily jsme, že mají zrovna přestávku na oběd. Holky chtěly vidět krokodýla a tak nezbývalo než čekat. A aby se holky nenudily, šly jsme k jezírku. Jukly jsme na černé labutě a kačeny, kterých je zde mraky a různé druhy.

V Palmovým skleníku jsme se podívaly na další kytky. Koukly jsme na ,,vrabčáky,, které tam mají a na krokodýla. Okoukly jsme citrusy a z blízka jsme viděly Viktorii královskou.

  

Holky zajímal především sumec v jezírku a piraně.

A před druhou hodinou jsme sedly na bus a jely zpátky domů.

Všechny fotky tady:

Linda a Zuzka v parku http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Linda_a_Zuzka_v_parku/ 

Veverka http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Veverka_2/ 

Botanická zahrada a rozárium http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Botanicka_zahrada_a_rozarium_Olomouc/ 

Na hřišti v botanické zahradě http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Na_hristi_v_botanicke_zahrade/ 

Linda  aZuzka v parku 2 http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Linda_a_Zuzka_v_parku_2/ 

Černá labuť a kačeny http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Cerna_labut_a_kaceny/ 

Když se páv rozhodne, že Vám sní svačinu http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Kdyz_se_pav_rozhodne%2C_ze_Vam_sni_svacinu/ 

Palmový skleník http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Palmovy_a_kaktusovy_sklenik_Olomouc/ 

V parku http://royalstuart.rajce.idnes.cz/V_parku/ 

Fontána http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Fontana/