aktualizováno: 01.10.2022 22:27:55

KENNEL  ROYAL STUART Dalmatian's

Výlet do ZOOparku a DINOparku

Výlet do ZOOparku a DINOparku

  

Mám dovolenou a přijela ségra s neteřemi Zuzkou a Lindou. A tak jsem nám naplánovla 16.8.2011 výlet do ZOOparku a DINOparku ve Vyškově. Puntíkaté holčičky jsme tentokrát nechaly doma.

Do Vyškova jsme vyrazily vlakem. Jenže jsou výluky a tak jsme v Nezamyslicích přesadaly na autobus. To se teda Lindě vůbec nelíbilo, ale nic jiného jí nezbylo.

 

Chvilku jsme po Vyškově bloudily, díky mě, ale pak jsme si nechaly poradit a pak už jsme ZOOpark našly lehce. Tady je ale na místě kritika, protože cedulka s šipkou kudy do ZOO je jen u nádraží. Po celém městě pak není ani jedna.

Hned první zastávkou byla zastávka v restauraci u ZOO. Bylo totiž poledne a my měly všechny hlad jak vlk.

V ZOOParku bylo fajn. Zuzka s Lindou vlezly ke kozám, ovcím a slepicím. Napřed to vypadalo, že utečou, protože koza se rozhodla, že jim sežere žrádlo, které měly připravené v pytlíku. Ale obě to ustály a pak dokonce s některými zvířátky i zapozovaly. Stejně je z celé ZOO nejlepší dalmatinský králík.

  

Do DINOparku je zapotřebí přepravit se ze ZOO vláčkem.

V DINO jsme napřed zašly do kina a pak jsme šly zkoumat zvířata, které po naší planetě chodila před mnoha miliony lety. Z některých šel strach, některá vypadají mírumilovně. Ale obávám se, že zdání klame. Jsme oproti nim tak maličcí, žy bychom byli pro všechny snadným obědem či večeří.

Nějaké fotos nám udělaly Zuzka s Lindou. A vypadá to, že by jim focení mohlo jít. Jen se musí hlídat, protože Petřen malý foťák se vybil. Ale od začátku. Petra slíbila holkám, že můžou fotit. Jenže se pořád o foťák hádají a tak jsem se řekla, že se budou po 10 min střídat. Když měla foťák Zuzka, tak se vybil. A Linda byla moc nešťastná, tak jsem jí půjčila svůj. Jenže pak chtěla velkej foťák i Zuzka. A tak se střídaly a já ho pak už skoro neměla.

Na nádraží jsme pak trefily, počkaly si na správný bus a pak vlak. Ve vlaku jsme se zase furt něčemu smály. Výlet nám zabrala celej den. Ale kdo by si myslel, že ty dvě malý cácorky byly unavený, tak se teda pěkně plete.

Fotky tady:

Cesta vlakem z OL do Vyškova http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Cesta_vlakem/ 

ZOOpark Vyškov http://royalstuart.rajce.idnes.cz/ZOOpark_Vyskov/ 

Veverka - víte jaké má drápy? http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Veverka/ 

Páv http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Pav/ 

Lemur na obědě http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Lemur_na_obede/ 

DINOpark Vyškov http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Dinopark_Vyskov/ 

Vyškov - něco málo z města http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Vyskov/ 

Foto by Linda a Zuzka http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Foto_by_Linda_a_Zuzka/ 

 

  •