aktualizováno: 01.10.2022 22:27:55

KENNEL  ROYAL STUART Dalmatian's

Jeseníky 11´

Jeseníky 11´

Další v pořadí již 4 dovolená v Jeseníkách - Lipová Lázně, penzion Zátiší 22.8.-25.8.2011

Pondělí

Kolem druhé hodiny odpolední přijíždíme na místo. Sousedka Alča už na nás čekala. Tentokrát s náma jela i mamka. Tu sem táhla vidina prázdného penzionu a bazénu jen pro ni. Mayu čekala taky první dovolená. S ohledem na našeho aktivního, ale trošku nepřemýšlícího prcka se musely trasy naplánovat bezpečně.

Hned po příjezdu se holky osvěžily v potoku. Řádily v něm se sousedovic Badíkem http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Kyra%2C_Maya_a_Badik_v_potoce/ a pak se sušily a dělaly kraviny http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Kyra_a_Maya_na_zahrade/. Nezapoměla jsem ai na Pavlovýho lišáka http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Liska/.

Úterý

Hned z rána jsem vyfotila jeden starší kousek Evelínčina telefonu http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Pristroj_pana_Bella/

Pak jsem naložila puntičky a jela se podívat na zámek Jánský vrch, který je v Javorníku. No, když vidím ten kopec, nejsem si jistá, zda název zámek je ten správnej. To ale nic neubírá nádheře místa. Vyšláply jsme schody a nahoře se nám naskytly nádherné pohledy nejen po městečku Javorník. Za pěkného počasí je vidět až daleko do Polska. Obešly jsme zámek, vše pečlivě nafotily a koupily si nanuka a jely dál. Jako vždy na našich výletech i tady jsme potkaly lidičky, kteří obdivovali naše puntičky, protože už dalmatina doma měli nebo mají http://royalstuart.rajce.idnes.cz/zamek_Jansky_vrch/

A protože je moc velké teplo a nechce se mi holky někde moc tahat, jedeme se podívat na Vodopády Stříbrného potoka. Někdo je zná pod názven Nýznerovské vodopády. Celou dobu jdeme kolem potoka a malinkatých vodopádů. A já si připadám jako bych tu byla sama. Psiska si lítají ve vodě. Abychom se vyhnuly lidem, zase jsem tady potkala oddíl skautů nebo co to bylo, jsme šly lesem těsně vedle potoka. Místy to sice trošku klouzalo, ale když já ty moje holky tak nerada uvazuju http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Vodopady_Stribrneho_potoka_2/. Na zpáteční cestě k autu jsem si zase zvěčnila pár motýlů http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Motyli_v_udoli_Stribrneho_potoka_2/. I tak jsme byly kolem druhé hodiny zpátky.

Kolem poledne dorazili další klienti. Ivka s Jirkou a jejich kokřicema. Zjistili jsme, že máme stejné zájmy. A protože bylo ještě málo hodin, připojily jsme se k nim na odpolední procházku po okoí Lipové http://royalstuart.rajce.idnes.cz/S_kokrikama_Lipovou_Lazni/. Jednu chvíli už to vypadalo, že zmokneme. Ale sluníčko pak zase vykouklo. Zašli jsme se podívat na lyžařskou chatu Miroslav. Vedle na polích byly balíky slámy a na zpáteční cestě jsme přinutili psiska trošku zapozovat. No ne všichni byly nadšeni http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Psi_na_balicich_slamy/.

Maye jsem na penzionu pořídila pár nových foteček. Už to potřebovala, musím jí už totiž vyměnit tu její batoleckou co má v prezentaci. Maya je sice neposeda a portrétování nám moc nejde, ale tady jako zázrakem pár slušných ksichtíků vyloudila. Že by tušila na co to je? http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Alienor_d_Aquitaine_Royal_Stuart_-_9_mesicu/.

Středa

Zdá se Vám, že je to nuda, ta naše dovolená? Výstup na Šerák nebyl.

Domluvila jsem se s Ivčou a Jirkou, že vyrazí s náma. Z Lipové je to na Šerák kolem 9km. A Evelínka má ve své knize napsáno, že je to plus mínus 2,5hodiny. Teda fakt nevím kdo to meřil, nám to totiž zabralo 5 hodin.

Vyrazili jsme o půl deváté a říkali si jak nám to pěkně šlape. Už u první cedule, která byla spadená, jsme tušili, že je něco špatně. Nikde totiž nebylo o Šeráku ani písmenko. Moudře jmse usoudili, že když je Šerák nahoře, tak půjdeme nahoru. A tak jsme šli a šli a šli. Až jsme došli k další ceduli. Ani tady nic nebylo. Přesto jsme se směle vydali dál. U další nám to už vrtalo hlavama. Nezbylo nic než se vrátit zpátky a zkusit to druhou cestou. Tam jsme zjistili, že se musíme zase vrátit, ale místo doprava musíme do leva. A máme zatím za sebou jen půlku cesty. Pak už to šlo pěkně, jen to stoupání kdyby tam nebylo. Sem tam jsem vyblejskla ňákýho toho motejla http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Jesenicka_Odysea/. A pořád nebylo vidět konec. Jako by ty stromy před nám někdo přidával. Jenže všechno musí jednou skončit. A tak skončilo i moje nadávání, že až zas budu mít jednou tak blbej nápad, ať mi ho někdo vymluví. Konečně se před náma objevila vrchol Šerák s chatou Jiřího- náš cíl http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Lipova_Lazne_-_Serak_a_zpet/. Bohužel psíci dovnitř nesmí. A tak jsme se seskládali na lavičku u občerstvení, teda nevím jak Ivča s Jirkou, ale já jsem sedla jak pytel brambor. Po důkladném odpočnku, hlavně teda vydechnutí, jsme si z chaty donesli gulášovky v chlebu. Pak proběhlo královské dělení, poslední výhledy po okolí a vydali jsme nazpátek.

To bych ale nebyla já, abych neměla zase něco v plánu. Tím něco jsou Obří skály. Jsou na severním okraji rezervace při značené cestě ze Šeráku. Jsou 10-15m vysoké a tvoří je většinou krystalické břidlice, hlavně ruly a svory s vložkami krystalických vápenců http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Z_Seraku_na_Obri_skaly/. A hlavně jsou po cestě zpátky. To znamená žádná zacházka. Kdyby jste viděly ty další krásné výhledy. A vidíme z tama na penzion, protože víme kde je. Jinak bychom ho horko těžko hledali.

Konečně jsme po 3 hodinách dole, zpátky v Lipové. Už včera jsem mamce říkala, že je možné, že jak půjdeme kolem Kance, že tam skončíme a ona bude muset dojít za náma. No a to se taky stalo. Jenom co jsem bezpečně věděla kde jsme, tak jí volám, že cestu na penzion a z penzionu zpět ke Kanci určitě nezvládnu. Protože jak bych dorazila do Zátiší asi bych do hotýlku u Kance zpět už nedošla. A tak jsme náš celodenní výlet zakončili prima posezením a večeří.

Čtvrtek

Někteří jedinci, já a Kyra, potřebují vyměnit nohy. Jinak jsme ok. Pomaličku jsme si sbalily věci, rozloučili se s Ivčou, Jirkou, kokřicema, ale hlavně s ,,paní domácí,, sousedkou Alčou a jejím Badíkem. V sobotu mě totiž čeká veledůležitý úkol. Budu fotit Vendinu svatbu.

Ještě se zastavujeme u hotelu Červenohorské sedlo, poslední nádherné výhledy po okolí http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Cervenohorske_sedlo/. Zase ale nechceme být doma brzo a tak zastavujeme ve Velkých Losinách. Zámek opředený tajemstvím, ale hlavně proslavený krutými štvanicemi na lidi a jejich majetek. Církev se nešpinila ničeho. Kdo by neznal Kladivo na čarodějnice? http://royalstuart.rajce.idnes.cz/zamek_Velke_Losiny/