aktualizováno: 01.10.2022 22:27:55

KENNEL  ROYAL STUART Dalmatian's

CACIB Kanjiža

CACIB Kanjiža

Že existuje město s tímto jménem jsem neměla ani ponětí. Barča mi jednoho dne poslala mail, že v Kanjiži /Srbsku/ se koná CACIB výstava a že je to jen nějakých 600 km. Já v domění, že je výstava v sobotu, říkám OK, ale musíš Kyru vystavit. To pro Barču není problém a tak pojede do Srbska společně ještě Vendou s Karoškem a Ivkou a její RR Airin.

Týden před výstavou, v sobotu, zjišťuju, že výstava není v sobotu, ale v neděli. Navíc tam Kyra nebude jediný český dalmatin. Ale to by nebyla naše výstava aby se vše nezačalo komplikovat. Venda je stále nemocná a pokud bude uschopněna poputuje do práce. Já, když jsem teda zjistila, že výstava je v neděli, nabízím Báře, že s ní klidně pojedu. Ve středu dostává Karo zažívací problémy a Venda výstavu odpískává. A bez Kara Bára nejede. Tak a nejedme ani my, protože já po Klagenfurtu vím, že 600 tam a 600 zpátky v jeden den nedám. Ještě se nabízí možnost vyjet v sobotu, někde přespat a v neděli domů nebo vyjet v neděli v noci a na pondělí někde přespat.

Úplně jsem zapoměla na Ivku s Airin. A tak se na poslední chvíli domlouváme jak pojedeme. Jede ještě Míša, která bydlí v Bratislavě, s bráškou Airin Amonem. A tak musím dojet do Bratislavy, tam se naložíme do jednoho auta a hurá přes celé Maďarsko do Srbska. Ještě nesmím zapomenout, že se mění čas a tak musím vyjet o hodinu dřív.

V sobotu večer se začínám pídit po informacích, jestli mi stačí občanka. Pas už dávno nemám. Odpovědi jsou různorodé, přes možná po určitě pas. A taky pes musí potvrzeno mimo vzteklinu ještě protilátky na vzteklinu. No tak to je tak to jediné co máme. Na hranicích bude sranda.

Cesta nám ubíhala a my se pořád něčemu smály. Na Maďarsko - Srbských hranicích čekáme asi 20 minut. Ale jen nám zkontrolují občanky, naštěstí to stačí. Očkováky ani nekontrolují.

Teď nám zbývalo najít Kanjižu a výstaviště. Žádná z našich navigací a neměly jsme jich málo, totiž nechytá srbské mapy. A tak jsme nastudovaly mapu. Kanjižu nebyl problém najít, naštěstí. I fotbalové hřiště jsme našly snadno. Jely jsme za maďarkou, která měla auto naložené psiskama.

Doma jsem se dívala na fotky z minulé výstavy a tak víme, že se koná venku. No ještě, že mám e stan, protože venku je pěkná kosa. Do toho začíná poprchávat. No bomba, ani obloha nevěstí nic dobrého. Kyra toto počasí nesnáší. Ale štěstí nám přeje a i to poprchávání nakonec přestalo.

Dalmatinů je přihlášeno 13, pár jich ale nedorazilo. Ale né do naší třídy. Tady nastoupily všechny tři. Srbský rozhodčí Nagy Ištván byl velmi přísný. Spolu s ním tam byli i dva nebo tři čekatelé na rozhodčího a pan Nagy neodpustil jedinou chybičku. Každého psa si pořádně ochytal nejen on, ale i čekatelé. Spousta psů před náma , hlavně jezevčíci odcházeli s VDéčkama. V kruhu se motalo až moc lidí a když už nějaký pes, na nerovném povrchu, slušně stál zacláněli tam. I na slušné fotky to bylo málo, přesto nějaké máme. Za fotky dalmatinů moc díky Míše od Amonka.

Kyra ve třídě šampionů získala V2, r.CAC a r.CACIB. Já si posudek ani neprohlížela a tak jsem si nevšimla, že máme místo r.CACe zaškrtnutého CACe plného. Když jsme si to šly zapsat, tak pán tam mlel něco o šampionovi, tak říkám jo. Odvedl nás někam jinam, tam jsme zaplatily 40 éček a mě až pak došlo, že je to za přiznání srbskýho šampiona. No to bude průser honí se mi hlavou. Oni najdou chybu, že přirnali dva CACe a já jsem svou blbostí přišla o 40,- Euro.

Zpáteční cesta byla v báječné náledě, protože i holky si vezou domů srbské šampiony. Teda narozdíl od nás s platnými CACíky.

Ještě jsem ani nebyla doma a už mi volala Evka jak jsme dopadly. Tak jí to říkám a ona, že super a gratuluje. A já jí na to říkám, že teda jako fakt nevím, jak napsat s r. CACem, že máme srbskýho šampiona. Evka mi slíbila, že se podívá na srbský stránky jak to je. Že možná bude platit ten r.CACIB jako CAC.

Jsem moc zvědavá a tak čumákuju na srbských stránkách i já. A opravdu, je tam černé na bílém, že na srb. šampiona, stačí ze třídy šampionů CACIB, r.CACIB nebo CAC. Ale stejně pořád nevím, proč má Kyra v posudku zaškrtlýho CACe, když stačí ten r. CACIB.

Fotky z výstavy http://royalstuart.rajce.idnes.cz/CACIB_Kanjiza_11/

Ivka s Airin http://www.airin.wbs.cz/

Míša s Amonkem http://www.amon.wbl.sk/