aktualizováno: 01.10.2022 22:27:55

KENNEL  ROYAL STUART Dalmatian's

Šampion šampionů 08' Praha

Šampion šampionů 08' Praha...

Kdo mě zná, ví, že jsem schopná jet kamkoli, proto jistě pro většinu nebylo překvapením, že jsem Kyru přihlásila na tuto soutěž.

V práci jsem si vzala volno, no vzala - musela jsem si prohodit soboty a brzo ráno jsme vyjely ku Praze. Pořádně jsem nastudovala mapu, dostala rady od chovatelky Iry, protože navigace je sice věc skvělá, ale zase tak 100% se jí věřit nedá. No a mám pocit, že nás opravdu chvílemi navedla blbě, ale podle orientačních bodů jsem se pak chytla JÁ a tu ,,chytrou,, krabičku vypla.

Výstava, ikdyž je to vůbec výstava?, se konala v pražském TOP Hotelu a parkoviště okolo bylo totálně plné, nám se přesto povedlo najít místečko, z toho by mě už nikdo nedostal, vyfasovaly jsme parkovací lístek, já už počítala kolik to bude stát a pomalu jsme se začaly přemísťovat do hotelu. Již podle aut jsem poznala, že tu máme taky známé a kamarády a jen díky Kotěrům jsem jak blbec neobcházela skoro půl hotelu, ale pěkně dole na parkovišti vše nacpala do hotelového výtahu a vyvezla nahoru. Díky .

Věci jsme zaparkovaly u chodomila, jak říká naše kamarádka Dáša a po usádlení a usídlení jsme se začaly pořádně rozkoukávat. Musely jsme se pozdravit se všema známýma a nebylo jich málo. Byla taky slivovička, ta mě teda dostala a výborné chlebíčky, ty jsme si ale musely koupit v bufetu .

Základní VI. skupinu vybírala rozhodčí paní Věra Dvořáková a dalmatini nastoupili 3. Naše Kyra a s ní i dva interšampioni. Podle toho co jsme vykoukaly, tak paní rozhodčí to brala vše od zadu, tudíž naše prcková byla nejspíš druhá. Ale kdoví? Třeba je to jinak. Spolu s námi tam byla i chovatelka Ire a já jsem za její podporu mooooc vděčná, protože byť to kolikrát nevypadá, pořád bývám nervozní jako poprvé . Všichni účastníci dostali pohár. To za odměnu? Možná za odvahu, ale možná taky jako poděkování za účast. Kdo ví.

A jak taková výstava - soutěž probíhá?

Hala byla rozdělena na pět kruhů. Napřed nastupovali psi ze skupin 1 - 5, poté 6 - 10 + neuznamá plemena. V rámci jednoho plemene nastoupili všichni přihlášení psi / psi, feny, mladí, staří/ dohromady a rozhodčí z nich pak vybral jednoho, který postoupil do dalšího kola. Pokud byl přihlášen jen jediný zástupce ze svého plemene, postoupil automaticky. Rozhodčí vybíral celou skupinu, která mu byla přidělana.

Do druhého kola nastoupili všichni ,,BOB,, dle svých skupin a další rozhodčí z nich vybrali pět, kteří potom stanuli na stupních vítězů. Tady již se zadává pořadí, protože jen ten NEJ postupuje dál.

Do třetího kola nastupují vítězové skupin, tedy pouze 10 psů - bohužel, pro neuznaná plemena tato soutěž již neplatí. Rozhodčí jsou tentokrát tři a ti vyberou toho nejlepšího tedy Šampiona šampionů za rok 08'.

Všem známým a kamarádům co tam byli, moc gratulejeme k dosaženým výsledkům. Máme Vás rádi. Věřím, že ti z Vás, kterých se to týká, to ale stejně víte .