aktualizováno: 01.10.2022 22:27:55

KENNEL  ROYAL STUART Dalmatian's

Jak se točí reklama

Jak se točí reklama

Je úterý 12.8.2008 a telefon drnčí. Na drátě je Monča od Ričího, prý nám bude volat někdo ohledně reklamy, potřebují dalmatina a to nejlépe z OL, napřed si totiž na web stránkách našli adresu právě Monči a Ričiho. Za chviličku opět zvoní telefon, tentokrát je to paní z Televize Morava. Budou natáčet reklamu na ,,olomoucký Večerník,, a chtěli by tam mít právě dalmatina. Domlouváme se na sobotu, chtějí si Kyru napřed prohlídnout a zjistit, jestli bude nosit noviny.

Sobota odpoledne: Kyra se líbí, nosí noviny - jako by to dělala každý den, je samý úsměv. Ten mi trne, když zjištiju, že má vyskočit z auta, jenže oknem. Nicméně se domlouváme na úterý a pokud bude hezky tak se točí.

Jo, málem bych zapoměla, měli na výběr ještě z jednoho dalmatina. Jenže tento psík, bohužel, pro nás bohudík, odmítl nosit noviny. Kyra tudíž prošla regulerním CASTINGem.

Úterý 19.8.2008 - přicházíme na místo, kde již na nás čeká televizní štáb a herci. Sluníčko svítí víc než dost, je kolem 30°C.

A jak to má vypadat? Kyra jede se svým pánečkem autem, sedí ve předu na sedačce, zastaví na semaforu na červenou, ale na zelenou autíčko, malý Fiátek, se již nerozjede. Páneček se chvíli snaží nastartovat, potom se jde kouknout pod kapatu a Kyra vše pilně sleduje. Když jde přes přechod kamelotka, Kyra dostane nápad, že pánečkovi donese noviny - olomoucký Večerník. Vyskočí z auta - oknem, doběhne ke kamelotce, od ní si vezme Večerník a běží zpět k pánečkovi, kde mu noviny předá. Páneček si od ní noviny bere a zrovna je tam i reklama na opravnu aut značky Fiat.

A jak to vypadá? Kyra v autě brečí, protože má paničku někde úplně jinde. Pořád po mě kouká, kde že to vlastně jsem. Navíc přelézá zpět na zadní sedačky, protože ví, že správný pes sedí z bezpečnostních důvodů vzadu. Chvilkama, ale krásně sedí vedle řidiče. Když jsme se zpětně dívali na tento záběr, vypadalo to, jako by Kyra svému pánečkovi nadávala, že mu to auto zdechlo a ať ho konečně nastartuje. Další scénou je, jak Kyra vyskakuje oknem ven z auta. Tak tato scéna jí problémy nedělá, ale pro jistotu se točí několikrát a z různých úhlů. Při posledním výskoku se ale Kyra rozhodla, že již skákat nebude. Seděla v autě, koukala na nás všechny a asi jí v hlavě běželo, že už toho v tom vedru bylo dost. Otočila jsem se k ní zády, řekla jí čau, tak já jdu a než by řekl švec, Kyra vylítla z auta a dokonce v tom správném úhlu. Dalším úkolem je, aby Kyra doběhla ke kamelotce, vzala si od ní noviny - Večerník - a donesla je pánečkovi. Takže kamelotka jde, já pár metrů za ní a Kyra utíká za mnou. Míjí kamelotku a zastavuje se u mě. Tento záběr se opakuje několikrát, ale Kyrunka je chápavá holčička a po pár opakování, již sama u kamelotky zpomaluje a bere si olomoucký Večerník. Tak tato scéna je hotová. Další je na řadě předání novin pánečkovi. Kyra je již načně znechucena a odmítá noviny držet. A to se dělá pouze záběr jak Kyra sedí, na kraji silnice, páneček před ní a předávají se pouze noviny, žádné běhání, nic takového. Já pro jistotu stojím za hercem, protože jinak by se Kyra točila za mnou a ještě si ji hlídám aby náhodou nevběhla na silnici. Když má kameraman jeden z nejlepších záběrů, vleze mu tam ženská, která je zvědavá co se tam děje. Ještě jednou se točí, jak Kyra běží pro noviny, ale ta je již unavená a tak pro noviny pouze dojde, ale za to už ví, že si je má od kamelotky vzít. Znovu se točí předání novin pánečkovi, tentokrát pouze detail tlamy, která drží noviny. Drží? Kyra je tak hotová, že noviny vyplivuje ven a když jí je strčíme do huby, tak se sami drží za špičáky. A už nás čeká poslední scéna - Kyra běží s novinama nazpět k pánečkovi. Pár prvních scén je, že já stojím za kameramanem a Kyra dobíhá za mnou i s novinama. Pak je zase nechce nosit, snaží se utéct za mnou. Když se to konečně povede, tak se musí točit znovu, protože tentokrát nám to zkazili čumilové, kteří nám vlezli do záběru. Kyra už nechce nic - ani nosit noviny, ani běhat. Několikrát s ní teda běžím nazpět, naštěstí se umoudřila a opět bez problémů začala nosit noviny. I tyto záběry máme hotové a můžeme balit. Já jsem taky hotová a Kyra vypadá unaveně.

Já si myslela, že nám to moc nejde, ale ono to bylo prý obráceně. Normálně reklamu točí dva dny, my byli za 3 hodinky hotoví. Moc si Kyrunku chválili, že je šikovná a učenlivá.

Teď to musí sestříhat, udělat z toho 20 sekundový spot a hurá do televize. Hudbu k tomuto spotu bude dělat David Spilka, který je moc milý kluk a kterému chybí manýry hvězd. Alespoň podle toho co jsme dneska viděly.

A kdy a kde to bude: vysílat se bude na Primě, před olomouckýma regionálníma zprávama, 2x denně, 2x týdně a to od září do prosince.

Reklamu naleznete zde:    http://www.youtube.com/watch?v=JJYhXJYkD6A