aktualizováno: 01.10.2022 22:27:55

KENNEL  ROYAL STUART Dalmatian's

Moje první rozhodcování

Moje první rozhodcování...

V o ř í š k i á d a  v  H r a n i c í ch   09'

Již před rokem, se mě moje dlouholetá známá zeptala, Dagmar Dlouhá, zda bych jim na příští rok neposoudila Voříškiádu. Jsem pro každou ,,špatnost,, a tak pokud bych nešla do práce, měla tato akce před vším přednost.

Někdy v půlce června přišli propozice a já hned zjišťovala, jak to mám s volnem. Jupí, nic tam není. Předběžně jsme se domluvily, že budu posuzovat voříšky a druhá rozhodčí, vedoucí olomouckého útulku pí. Dědochová, bude mít na starosti psíky bez PP.

11.7.2009 je dnem D. Na místo přijíždíme o půl osmé a na přání organizátorů probíhá ještě ,,porada rozhodčích,,. Zde si skupiny prohazujeme, k velké spokojenosti obou rozhodčích .

Moje skupina, psíci bez PP jsou rozděleni podle skupin FCI. Z každé skupiny postupuje první do finále o pomyslného BOBka, ten se zadával tomu NEJ z psíků bez PP. Pro početnost některých plemen jsou skupiny 6 a 9 rozděleny více. A protože vybrat toho Nej bylo velmi zodpovědné a my tu tíhu nechtěly nést samotné , vybraly jsme 3 do úžšího výběru a toho Nej vybrali diváci. A kdo se jím stal? Nádherný Český strakatý pes - dlouhosrstý.

Co říci k posuzopvání? Všichni účastníci byli naprosto skvělí a psi nazapomenutelní. Jsem moc ráda, že jsem se téměř u všech psíků trefila do jejich povah. Spousta jich byla téměř profesionálně předvedena, mnoho vystavovatelů by se mohlo učit. Nejraději bych dala 1. místo všechny, bylo mi moc líto, když jsem musela nechat někoho stát jen tak, pořadí se totiž dávala na první 3. místa.

Za pomoc s našima psiskama děkuji mamce, co by handlerovi, na poprvé dost dobrý, sestře Petře za focení a švárovi s neteřema za báječnou společnost. A ještě nesmím zapomenout na slečnu, co měla na starosti naši puntíkatou holčičku.

Děkuji moc ředitelce výstavy Dáše Dlouhé a jejímu týmu organizátorů za možnost vidět výstavu z té druhé strany. Dalo mi to nahlédnout pod pokličku, která je pro většinu vystavovatelů zaklapnuta. Přesto, že jsem práci rozhodčích nikdy nepodceňovala, myslím, že nyní ji dokážu ocenit ještě o kus víc. A vím, že pevné nervy, na lidi, jsou HODNĚ potřeba - již zkušenost z národky v OL.

Doufám, že jsem na nic nezapoměla   .