aktualizováno: 01.10.2022 22:27:55

KENNEL  ROYAL STUART Dalmatian's

Výstavní maraton v Černé Hoře

Výstavní maraton v Černé Hoře

Jednoho dne mi přišla sms od Evky Dragovič jestli nechci jet na výstavy do Černé Hory. Že prý se v autobuse uvolnilo pár míst. Vzala jsem si kontakt na pana Jenela, zjistila kdy že to je a co že to tam je za výstavy. Jukla se na rozhodčí a slíbila jsem, že se určitě ozvu. Musela jsem zjistit zda dostanu v práci dovolenou. Tady to naštěstí nebyl problém a tak jsem si zamluvila místo pro sebe a Kyru. A hned jsem poslala přihlášky.

Výstavy se konaly ve dnech 30.4 - 2.5.2011 v přímořském městě Bar v Černé Hoře. Výstav bylo celkem šest a to každý den dvě. Pro Kyru jsem vybrala dvě výstavy v pátek a dvě výstavy v neděli. Na sobotu jsem nám dala volno. V plánu bylo strávit hezký den u moře a jít se podívat na staré město Bar. A už jsem jen čekala na to kdy mi přijde mail, kdy kde a v kolik mě vyzvednou.

Bylo už úterý a pořád nic. Tak jedu nebo nejdedu, honilo se mi hlavou. A tak jsem zavolala paní Hošnové. A zjistila jsem, že se jede až v pátek ráno. No jenže to mi nějak nesedělo s tím, že první výstava je v pátek. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistila, že výstavy jsou sobota, neděle, pondělí. Ještě že jsem si vzala dovču až do středy. Ale bacha jo, nebyla jsem jediná kdo si toto myslel.

A nastal den našeho odjezdu. Zdenda nás hodil do Brna a my už jen čekaly až přijedou další šílenci. Protože normální člověk si takto nevyjede. Věděla jsem že jede Hanka s kolušema, ale to bylo tak všechno. Ale dobrý aspoň jeden známej obličej. Byla jsem zvědavá jak Kyra zvládne cestu autobusem. Něco takovýho nezná. A Kyra zase překvapila. Naprosto v pohodě nastoupila, zavrtala se do své sedačky a mohlo se jet.

Za to Maya doma byla nešťastná jak šafářův dvoreček a přes hodinu ležela za dveřma. Však taky když jsme dojely zpátky, nevěděla koho vítat dřív.

Cesta ubíhala pomalu. Jen za cestu tam jsme seděly v buse 23 hodin. Bohužel z toho nás 4 hodiny zdrželi srbové na maďarsko-srbských hranicích. Vymysleli si, že můžeme vyvést 5 psů celkem. A pak jsme zase stály hodinu na černohorských. Tady chtěli čipy i po jen tetovaných psech. Zákon, který začne platit až v červnu chtěli černohorci už teď. A tak se volá a mailuje, teda Evka mailuje, řediteli výstavy, že budeme mít zpoždění. Máme slíbeno, že plemena, která vezeme budou posunuta na konec. No, někde počkali někde ne. Bohužel první a jediná výstava byla CACIBová. Nám to bylo fuk, ale někteří toho CACIBa potřebovali. Na výstavu jsme dojeli se zpožděním 1,5 hodiny. Na dalmatiny se počkalo.

Všichni jsme vystřelili z busu a mazali do výstavního areálu. Protože jsem měla málo ruk, pobrala jsem jen nezbytné věci, jako je židlička, stan, foťák a pochopitelně Kyra. Ještě, že je holčička tak hodná a šikovná, že může chodit na volno a já můžu volnou ruku použít na přenos dalších věcí.

Zaplatily jsme a rychle hledaly náš kruh. Jako jedna z mála, myšleno z naší výpravy, jsem měla katalog. A jak jsem tak do něj čumákovala, dalmoušů bylo 5, zjistila jsem, že mají jeden katalog na všech 6 výstav. No a jak teď poznají, kterou výstavu mám přihlášenou a kterou ne? Řešení mají jednoduché. Posudky jsou vytištiné všechny a vy buď zaplatíte nebo ne. Tím my samozřejmě nasadili brouka do hlavy a já už počítala zda bych měla na všech 6 výstav. No uvidíme v neděli. Když bude hezky prdíme na výstavy a užijeme si hezký den.

Kyra byla nahlášená do třídy šampionů, ale někdo nám ji přeřadil do otevřené. Účel byl jasný,čím víc psů bude samo, tím víc bude penízků za šampionáty. Pokud je tedy všichni dostanou. Druhá šampionka ale bohužel nepřijela.

Samo posuzování mě velmi překvapilo. Bylo prostě jiné než u nás. Rozhodčí bez okolků koukají do katalogů, jsou upozorňováni kdo že to před tím dostal BOBa. Na vlastní oči viděno u RR. Taky vystavování boxerů bylo nad rámec pravidel. Prostě je stavějí proti sobě, skoro čumák na čumák. A ten, který dělá největší bordel, pardon nejvíc zuřivě štěká, tak ten to dostane.

První výstavní den: přesto, že je Kyra určitě moc unavená zvládá obě výstavy, získává oba potřebné CACe a r.CACIBa a splnila podmínky pro udělení titulu Šampion Černé Hory. Na národce je vybrána jako nej fena. Na večer začíná pršet a po pár hodinách už lije. Odpoledky jsou strašné, lidi i psi se brodí šílenýma kalužema. Malý plemena majitelé radši ani nedávají na zem.

Druhý výstavní den: ráno pořád lije. Zůstávat na hotelu nemá smysl, ale na nějaký výlet to taky není. Po dojezdu k hotelu kde se konají výstavy, ale přestává. No a tak Kyru hlásím i na tyto neplánované výstavy. Dopolední výstava ještě byla celkem v suchu, ale odpolední byla ... . No myslely jsme si, že snad ani nebude. Rozhodčí se snažili vše co nejvíc urychlit a tak se nej fena nevybírala. I dnes získala dva CACe plus jedenkrát nej fena a plní podmínky pro udělení titulu Šampion Makedonie. Mezi výstavama jsme si odskočily k moři. A s náma i naši nový přátelé Markéta a RR Ela a Monča VSŠP Arnie. Kdž jsme odjížděly z výstaviště, nebe se uklidnilo a vykouklo sluníčko.

Arňoch to na těchto výstavách taky neměl jednoduché. Byl zařazen mezi RR a já s ním chodila ke každýmu rozhodčímu a ptala zda jej posoudí. Teda ne že bych obcházela fakt úplně všechny rozhodčí, stolek od stolku. Jen jsem se podívala kdo dělá berňáky, našly jsme kruh a zeptaly se. Všichni byli v pohodě jen litevská rozhodčí se smála a když pak šel do kruhu, vytkla mu, že mu chybí ridge.

Třetí a poslední výstavní den: už ráno cvrdlikají ptáci, jupí bude hezky. Beru Kyru a jdeme ještě na chvilku k moři. Pláž je tady super, písková. Dnes nás čekají dvě výstavy. Jedna je moldavská a druhá je bulharská. Ke splnění šampionátů stačí pouze jeden CAC. Ty Kyra získává, na první je opět vybrána jako nej fena, na druhé se nevybíralo.

Zase jsme mezi výstavama vyrazily k moři. Zase s Mončou, Markét, Arnym a Elou. A našly jsme tam balonek. A bavily jsme všechny okolo. Kyra za míčkem lítala do moře jak šílená a nechtěla jej dát. Aby si mohli hrát i druzí, musela jsem Kyru na chvilku uvázat. Jé to bylo neštěstí

V hotelu, na pokoji, nám dělaly společnost Hanka, Ivča a jejich koluše Nat, Panky a půjčená Easy. Na výstavě a hlavně ve stanu nám dělaly společnost Kačka s bladhaundkou Frantou, Markét s RR Elou a Monča s Arniem. Sem tam za náma zaskočily Hanka s Ivkou nebo já za nima.

Hlavně neděle byla fajn a protože bylo teplo, byla super nálada a my se pořád smály. A pak se buchlo šampáňo a za našim výlet jsme udělaly tečku.

Cesta domů utekla rychle a nastal čas loučení. S některými se ale určitě uvidíme.

Fotky nejen z výstav:

Černá Hora, Bar http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Cerna_Hora%2C_Bar_2011/ 

CAC Makedonie http://royalstuart.rajce.idnes.cz/CAC_Makedonie/ 

CAC Moldavie http://royalstuart.rajce.idnes.cz/CAC_Moldavie/  http://royalstuart.rajce.idnes.cz/CAC_Moldavie/  

CAC Bulharsko http://royalstuart.rajce.idnes.cz/CAC_Bulharsko/ 

U moře http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Kyra%2C_Ela_a_Arnie_u_more/ 

Kyra u moře http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Kyra_a_rozbourene_more_2/ 

U moře 2 http://royalstuart.rajce.idnes.cz/Kyra%2C_Ela_a_Arnie_u_more_2/http://royalstuart.rajce.idnes.cz/CAC_Moldavie/